27 Април, 2026

Северна Корея: Доналд Тръмп да вземе мъдро и смело решение, да осъществи пробив в преговорите

Северна Корея: Доналд Тръмп да вземе мъдро и смело решение, да осъществи пробив в преговорите

Северна Корея заяви, че иска президентът на САЩ Доналд Тръмп да вземе „мъдро и смело решение“ и да осъществи пробив в преговорите в застой между Пхенян и Вашингтон свъразни с ядрените оръжия на КНДР, съобщава американската медия Voice of America.
Изявлението дойде от съветникът по външните работи Ким Кай Гуан, дни след като Тръмп заяви, че друга среща с Ким Чен Ун „може и да се осъществи скоро“, без да дава подробности.
Гуан заяви обаче, че се съмнява, че друга среща ще доведе до очакваните резултати заради това, което той описа като преобладаващото мнение на Вашингтон, че Северна Корея първо трябва да се обезоръжи, преди да получи някакви гаранции и, че санкциите на Вашингтон са нещото, което е накарало Пхенян да преговаря.
Той обвини САЩ в това, че не са работили за изказването на общо изявление между двете страни след срещата между Ким и Тръмп в Сингапур минлата година. Той добави, че Северна Корея от своя страна е направила „искрени опити“ за изграждането на взаимно доверие, като е освободила американски граждани, задържани в страната.
Сподели:

Коментари (0)

Три руски военни кораба и изтребител са поразени в Крим от украинско спецподразделение

Три руски военни кораба и изтребител са поразени в Крим от украинско спецподразделение

Част от ударите на СБУ са били насочени и към учебния център на руския Черноморски флот„Лукомка“ и към щаба на радиотехническото разузнаване на войските за противовъздушна отбрана

Доналд Тръмп: Войната с Иран ще приключи много скоро, с победа

Доналд Тръмп: Войната с Иран ще приключи много скоро, с победа

"Иранците, трябва да признаят, че няма как да се сдобият с ядрено оръжие. Иначе няма за какво да се срещаме"

Бъкингамският дворец потвърди: визитата на Чарлз III в САЩ ще се осъществи по план

Бъкингамският дворец потвърди: визитата на Чарлз III в САЩ ще се осъществи по план

Четиридневното посещение е организирано в чест на историческите отношения между Великобритания и САЩ по случай 250-годишнината от независимостта на Америка