15 Януари, 2026

Северна Корея е провела нови тестове на балистични ракети в Японско море

Северна Корея е провела нови тестове на балистични ракети в Японско море

Северна Корея е провела в сряда нови тестове на балистични ракети в района на Японско море, но те са били с малък обсег на действие, предава РИА Новости, като се позовава на южнокорейската информационна агенция „Рьонхап“.
„Нашите въоръжени сили днес по изгрев в 05,06 и 05,27 (местно време, съответно 23,06 и 23,27 българско във вторник) са фиксирали в района на Калма край град Вонсан пускове на две балистични ракети с малък обсег на действие в североизточно направление“, заявиха от обединения комитет на началниците на щабове на въоръжените сили на Южна Корея, цитира Агенция "Фокус".
Министърът на отбраната на Южна Корея Чон Гьон Ду съобщи, че ракетите са преодолели разстояние от 240 до 330 километра. Максималната височина на техния полет е била 30 километра.
В самата Северна Корея не се съобщава нищо за изстрелването на ракетите.
На 25 юли Пхенян също проведе изпитания на две управляеми ракети с малък радиус след отказа на САЩ и Южна Корея да изпълнят искането за отмяна на военните учения. Според информация от Сеул, именно същите ракети са били изпитани и в сряда, като новите ракети се отличават с по-ниската височина на полета.
Във връзка с новите изпитания в Корейската народно-демократична република (КНДР) Южна Корея свика извънредно заседание на Съвета за национална сигурност.
Сподели:

Коментари (0)

Мобилни електроцентрали инсталират в Киев, за да доставят малко топлина и ток

Мобилни електроцентрали инсталират в Киев, за да доставят малко топлина и ток

Във вечерното си обръщение в сряда президентът Володимир Зеленски подчерта, че Украйна търси нови източници на енергия за отопление на столицата и градовете и селата в цялата страна

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Важно е, че президентът на САЩ е започнал да губи психологическите си бариери пред оказването на натиск върху Путин, казва председателят на Комисията по външна политика на Върховната рада

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

CNN и The Wall Street Journal са документирали използването на Каспийско море като канал за превоз на боеприпаси и военни товари от Иран до Руската федерация