Северна Корея изстреля първите си балистични ракети от една година насам, осигурявайки предизвикателство за американския президент Джо Байдън, докато той все още формира политиката си към режима на Ким Чен Ун.
Японският премиер Йошихиде Суга потвърди, че в четвъртък Северна Корея е изстреляла две балистични ракети в нарушение на резолюциите на ООН, докато Съвместният началник на щаба на Южна Корея заяви, че вероятно това са балистични ракети с малък обсег, които са паднали във води между Корейския полуостров и Япония.
Американското индо-тихоокеанско командване заяви, че следи ситуацията и се консултира със съюзници, добавяйки, че ангажиментът му да защитава Япония и Южна Корея "остава железен", предава Bloomberg.
Ким Чен Ун


Коментари (0)