9 Юли, 2026

Северна Корея изстреля междуконтинентална балистична ракета

Северна Корея изстреля междуконтинентална балистична ракета

По-рано през седмицата Пхенян заплаши да сваля разузнавателни самолети

Северна Корея е изстреляла междуконтинентална балистична ракета (МБР), съобщават японски служители.

Ракетата с далечен обсег е летяла повече от час и се очаква да се приземи недалеч от японски води в сряда сутринта, заяви японският министър на отбраната.

Изстрелването на Пхенян идва, след като той заплаши да отвърне на предполагаемите навлизания на американски разузнавателни самолети над територията на страната.

По-рано през тази седмица Северна Корея заплаши да свали такива самолети.

Вашингтон отхвърли обвиненията, като заяви, че военните му действия са в съответствие с международното право.

В сряда японски и южнокорейски военни съобщиха, че са засекли изстрелването на ракетата около 10:00 ч. местно време (01:00 ч. по Гринуич).

По-късно и двете страни съобщиха, че се смята, че ракетата е МБР - ракета с голям обсег, която може да прекосява континенти.

Междуконтиненталните балистични ракети са особено обезпокоителни поради големия си обсег, включващ и континенталната част на Съединените щати. /БГНЕС

Сподели:
България получава 7 кораба за мисията на съвместната противоминна група с Румъния и Турция

България получава 7 кораба за мисията на съвместната противоминна група с Румъния и Турция

Групата вече ще охранява и подводната критична инфраструктура като енергийни съоръжения, телекомуникационни мрежи и подводни тръбопроводи

Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)

Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)

"Зависимостта на Европа от руските енергийни ресурси намалява и е важно партньорите да имат алтернативи“

ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС

ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС

Става дума за вероятна злоупотреба с данни на най-малко 82 лица, граждани на различни държави

Коментари (0)