От май насам Северна Корея пуска хиляди такива балони
На 21 юли Северна Корея е пуснала балони с отпадъци към Южна Корея, съобщиха от Обединения комитет на началник-щабовете на Южна Корея.
В петък южнокорейските военни възобновиха денонощната си кампания по високоговорители, насочена срещу властите на Северна Корея - в отговор на пускането от Пхенян на балони с боклук през границата, което нарекоха "подло, срамно и вулгарно" .
От май насам Северна Корея пуска хиляди балони с прикрепени към тях торби с боклук, които се превърнаха в нов източник на напрежение между двете Кореи. /БГНЕС
Още от Свят
Москва изпрати силен сигнал към Белград: Благодарим, че не се огънахте под натиска
Руският сенатор Константин Косачов изтъкна, че Сърбия е сред малкото държави, която продължава да поддържа самостоятелен външнополитически курс
Повреда в комуникационната система блокира временно влаковете в Германия
Причината за спирането на влаковете са били смущения в работата на цифровата комуникационна система GSM-R, използвана за координиране на железопътните операции
Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен
Тези сенатори току-що направиха задачата ми по-трудна, но аз ще я изпълня по един или друг начин, защото винаги постигам целите си, написа американския президент в социалните мрежи