Ежегодните ядрени учения на НАТО Steadfast Noon, по време на които се хвърлят тактически ядрени бомби, са репетиция за ядрена война. Това заявява севернокорейският учен Ким Донг Мюн, чиято статия е публикувана от севернокорейската Централна телеграфна агенция (ЦТАК).
"Още по-сериозен е фактът, че всичко това се провежда с активното участие и подкрепа на Съединените щати", отбеляза той. Ученият нарече НАТО "ядрени фанатици", които играят "най-опасната хазартна игра". Според него световната общност трябва да признае агресивните намерения на САЩ и НАТО и да предотврати тяхното осъществяване.
По-рано севернокорейският лидер Ким Чен Ун заяви, че Япония, Южна Корея и САЩ са създали азиатски вариант на НАТО. Такъв съюз служи като основна причина за войни и агресия, добави той. Лидерът на КНДР също така нарече партньорството на трите държави "най-голямата заплаха". /БГНЕС
Фактор
"Още по-сериозен е фактът, че всичко това се провежда с активното участие и подкрепа на Съединените щати", отбеляза той. Ученият нарече НАТО "ядрени фанатици", които играят "най-опасната хазартна игра". Според него световната общност трябва да признае агресивните намерения на САЩ и НАТО и да предотврати тяхното осъществяване.
По-рано севернокорейският лидер Ким Чен Ун заяви, че Япония, Южна Корея и САЩ са създали азиатски вариант на НАТО. Такъв съюз служи като основна причина за войни и агресия, добави той. Лидерът на КНДР също така нарече партньорството на трите държави "най-голямата заплаха". /БГНЕС
Още от Свят
Техеран: САЩ не може да решава какво ще прави Иран с размразените си активи
„Отхвърлям всякакви твърдения на Вашингтон, че друга държава трябва да има каквато и да било роля или влияние върху тези решения и процеси“, заяви иранският постоянен представител към ООН в Женева Али Бахрейни
"Нито ток, нито вода, нито нищо, празни магазини ...": Руснаци масово напускат Крим
Колоната от автомобили, които напускат полуострова надхвърли 700 коли, а ограниченията на стоките в магазините вече са непоносими за жителите тук
Гутериш призова всяка IT компания да разкрие еко отпечатъка си
По-рано през юни проучване на ООН установи, че през 2025 г. центровете за данни са потребявали повече електроенергия от всички страни в света с изключение на десет от тях