16 Януари, 2026

Сформираха комисии за оценка на щетите от градушката край Карлово и Нова Загора

Сформираха комисии за оценка на щетите от градушката край Карлово и Нова Загора

Представители на общинските земеделски служби започват още утре обследвания на пораженията

По разпореждане на министъра на земеделието, храните и горите Десислава Танева са сформирани комисии за оценка на щетите от градушката в населените места край Карлово и Нова Загова. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството.

Представители на общинските земеделски служби започват още утре обследвания на пораженията. Те ще имат задача да опишат щетите на земеделските стопани, за да им бъдат изплатени в най-кратки срокове обезщетения. Утре засегнатите населени места ще бъдат посетени от директора на Областна дирекция Земеделие- Пловдив и директора на Областна дирекция Земеделие- Сливен. За улеснение на засегнатите стопани е създадена организация за подаване а заявления за обезщетение до кмета на населеното място. 
От Изпълнителна агенция за борба с градушките съобщават, че в района на село Каравелово и в района на Нова Загора не са извършвани противоградови действия, тъй като те са извън защитавана територия. От Агенцията припомнят, че не се извършват противоградови действия и над населени места.
До края на месеца се очаква да стартира дейността на новоизградената ракетна площадка и команден пункт в района на Област Стара Загора -„Тъжа”.

Сподели:

Коментари (0)

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".