12 Юли, 2026

Шахеди се разбиха в Луцк: Русия унищожи терминала на украинската Нова поща

Снимка: Пресслужба, Нова поща

През декември, поради интензивен обстрел, настъпващата фронтова линия и атаки с дронове срещу превозни средства, компанията затвори последния си клон в Святогорск, Донецка област

Днес, на 1 април, Русия унищожи терминал на Нова поща в Луцк, обстрелвайки с ракети „Шахед“, съобщи пресслужбата на компанията в своя Телеграм канал

„Тази сутрин противникът атакува града с дронове: терминалът на Нова поща беше унищожен. Всички служители са били в убежища по време на удара и не са пострадали“, цитира Униан съобщението на пресслужбата на Нова поща.

Отбелязва се, че оценката на щетите продължава. Подробна информация за щетите ще бъде определена след отстраняване на последствията от удара. В момента на мястото работят полиция и Държавна служба за извънредни ситуации.

На 31 декември масирана руска атака с дрон в Одеска област доведе до унищожаването на пратки на стойност над 2 милиона гривни в сортировъчен терминал на „Нова поща“.

През декември, поради интензивен обстрел, настъпващата фронтова линия и атаки с дронове срещу превозни средства, компанията затвори последния си клон в Святогорск, Донецка област.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Рубио: Лидерите на Куба да проведат истински реформи преди да е станало твърде късно

Рубио: Лидерите на Куба да проведат истински реформи преди да е станало твърде късно

"През мандата на сегашната администрация ние предложихме на Куба помощ, съдействие за възстановяване и обещание за нови отношения между нашите две държави, стига режимът да се съгласи да проведе политически и икономически реформи"

 The Telegraph: Адът тепърва започва, Украйна отрязва Крим по суша, море и въздух

The Telegraph: Адът тепърва започва, Украйна отрязва Крим по суша, море и въздух

Украинските дронове нанасят удари по всички маршрути за доставки, през последните дни на атаки са подложени и танкери, принадлежащи към така наречения „сенчест флот“, превозващ гориво през Азовско море

Жертвите на земетресенията във Венецуела вече са над 4300

Жертвите на земетресенията във Венецуела вече са над 4300

Венецуелски и чуждестранни доброволци оказват медицинска помощ в палатки, разположени на открити места

Коментари (0)