В интервю за BBC Шакира говори за имигрантския път, културното си вдъхновение и тревожната реалност за милиони в САЩ. Посланието ѝ е ясно: време е за съпричастност и човечност.
Шакира отново използва гласа си – този път не на сцената, а в защита на имигрантите в САЩ. В интервю за BBC News колумбийската поп икона, носителка на четири награди "Грами", сподели откровено за личния си опит като имигрант и за болката, с която много хора се сблъскват ежедневно.
„Да живееш като имигрант в Америка означава да живееш в постоянен страх“, каза тя. „И това е болезнено да се наблюдава.“
Шакира изрази категорична позиция, че е нужно човечността да остане в центъра на имиграционната политика: „Сега, повече от всякога, трябва да бъдем единни. Повече от всякога трябва да надигнем гласовете си и ясно да заявим: една страна може да променя законите си за имиграцията, но отношението към всички хора трябва винаги да бъде човешко.“
Темата за имиграцията отново е в центъра на общественото внимание в САЩ, особено след вълната от протести срещу администрацията на Доналд Тръмп и действията на имиграционните служби. Мнозина реагираха срещу масовите депортации и разтрогнатите семейства, като организираха демонстрации в Лос Анджелис и други големи градове под мотото „No Kings“.
В същото интервю Шакира споделя и за ранните си години в САЩ, когато се мести на едва 19 години с мечтата за по-добро бъдеще – път, по който вървят много млади хора от Колумбия и Латинска Америка. Именно в Америка тя започва да се вдъхновява от творчеството на поети като Уолт Уитман и музиканти като Боб Дилън и Ленърд Коен. „Така започнах да разбирам английския език и неговата сила в писането на песни“, споделя тя. „Мисля, че така станах добра в това.“
Още от Клюки
Холивуд в шок: Дъщерята на легендарния Уилям Уайлър загина мистериозно на пътя заедно с мъжа си
На този етап властите не съобщават за данни за насилствена смърт. Не са оповестени и подробности дали става въпрос за здравословен проблем или друг инцидент
Изненадващо свалиха статуя на Лионел Меси в Колката
Местните власти обаче бяха принудени да вземат решение за нейното премахване, след като постъпиха множество оплаквания от граждани, инженери предупреждават за опасни проблеми
Отиде си Ан Шедийн, звезда от култовия сериал "Алф"
77-годишната актриса, известна с ролята си на Кейт Танър, си е отишла тихо и спокойно, оставяйки след себе си изключително наследство и творческа енергия..., пише на страницата на актрисата във Фейсбук