5 Декември, 2025

Човек на Миню Стайков опровергава "Митници"-те: Тръбата е обикновен кран за проверка

Човек на Миню Стайков опровергава "Митници"-те: Тръбата е обикновен кран за проверка

Йовко Йовков, снимка: Флагман

Технологът и административен директор на "СИС Индъстрис" инж. Йовко Йовков опроверга Агенция "Митници" за откритите тръби и кран, през които се източвали нелегално големи количества алкохол от "Винпром Карнобат". Това съобщи "Канал 3".

Това разкриха по-рано днес на брифинг от Митниците, но според Йовков това всъщност е кран за проверка на системата и ако бъде отворен, може да бъде много опасно, което автоматично изключва вероятността оттам да се пренася алкохол. 

"Тръбата, за която говорят митниците, че са открили във винзавода в гара Церковски, е монтиран преди две години кран. Ако случайно го отворим, както твърдят митничарите, ще гръмне и ще вдигне във въздуха целия завод и гара Церковски. Тези 70 % пари ще се изпарят в атмосферата, цялото помещение ще се насити с алкохолни пари, а както всички знаете, те са силно взривоопасни”, обяви инж. Йовков за "Флагман". 

"Тръбата всъщност е обикновен кран за проверка на херметичностни съоръжения. Целта ѝ е с нея да проверяваме дали няма изтичане на алкохолни пари. През тръбата, на която е монтиран кранът, циркулира течностно-парна смес с темп 80-85 градуса. Приблизителното съотношение на алкохолни пари и алкохолна течност е 70 към 30. При вземане на проба от митниците пробните им шишета се деформираха, защото температурата е над 80 градуса. Това се прави, за да се пречисти максимално  спиртът. Тоест да предложим на хората спирт и спиртни напитки с максимално качество. Прословутият кран технологично стои постоянно затворен, иначе ще нарушим режима на работа", обясни административният директор на "СИС Индъстрис".

Както вече е известно заводите на Миню Стайков са запечатани от Агенция "Митници", а самият бизнесмен е в ареста. Спирането на работата на винпромите предизвика и протести в Карнобат, тъй като на практика множество хора стоят без работа и то точно в сезона на гроздобера.
Сподели:

Коментари (0)

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

"Ако има вот на недоверие, ще има един ден за дебати, после за гласуване, така процедурата по бюджета ще бъде отпратена чак към Коледа и Нова година", заяви лидерът на партията Бойко Борисов

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Лидерът на ГЕРБ предупреди, че ще дойде време, когато ще тръгнат други и по техните къщи