23 Юли, 2026

Шефът на ФБР посети Румъния след кибератаки в 20 болници

Шефът на ФБР посети Румъния след кибератаки в 20 болници
Кристофър Рей

Директорът на ФБР Кристофър Рей e посетил Букурещ във вторник и се е срещнал с главния прокурор на Румъния Алекс Флоренца. Това става ясно от прессъобщение на Главна прокуратура.

По време на разговорите е било договорено Федералното бюро за разследване да организира няколко обучения за румънски прокурори за разследването на престъпления като пране на пари и кибератаки.

При посещението си в Букурещ Кристофър Рей е разговарял и с ръководителите на Дирекцията за разследване на престъпленията на организираната престъпност и тероризма (ДРПОПТ) и на Националната дирекция за борба с корупцията (НДБК). Той се е договорил с ръководителя на НДБК Мариус Войняг за сътрудничество по отношение на обмена на информация, пише БТА.

Наскоро Румъния беше обект на кибератаки, насочени към долната камара на парламента и 20 болници в Букурещ и страната.

Сподели:
САЩ разрешиха на Саудитска Арабия да обогатява уран

САЩ разрешиха на Саудитска Арабия да обогатява уран

Според договора, подписан от двете страни, става ясно, че Рияд има възможност да построи ядрени реактори, използвайки американско оборудване и обогатен уран, което обаче може да отвори пътя за създаване на ядрена бомба

Тръмп получи зелена светлина за рекорден военен бюджет, но битката тепърва предстои

Тръмп получи зелена светлина за рекорден военен бюджет, но битката тепърва предстои

Законопроектът беше приет с 216 гласа „за“ срещу 212 „против“ – резултат, който подчертава задълбочаващото се политическо разделение във Вашингтон по време на президентството на Доналд Тръмп

НПО-та алармират: Проект на семейство Тръмп съсипва девствената природа в Албания

НПО-та алармират: Проект на семейство Тръмп съсипва девствената природа в Албания

Абсолютно клане на биоразнообразието, заявява пред АФП Олси Ника, морски биолог и ръководител на неправителствената организация „ЕкоАлбания“.

Коментари (0)