Поиска му я лично вътрешният министър Младен Маринов
Министърът на вътрешните работи Младен Маринов е поискал оставката на директора на Областната дирекция на МВР в Габрово. Комисар Борислав Бончев я е подал.
Вътрешният министър прекратява командировката си във Франция и заради събитията в Габрово спешно се завръща в страната.
Според Маринов директорът на полицията в града носи отговорността за събитията, станали там в последните дни. В момента проверката продължава и ако се окаже, че има още виновни служители, те също ще понесат отговорността си, обясни вътрешният министър.
Днес премиерът Бойко Борисов го призова от Дубровник да се оттегли заради реакцията по случая с нападнатия и пребит от трима цигани магазинер. Действията на полицията бяха подложени на силна критика, тъй като първоначално биячите са били арестувани, но след това са били освободени.
След избухналото недоволство в града, нападателите отново бяха арестувани и приведени в ареста.
Още от България
Ивайло Мирчев: Да каже Румен Радев коя олигархия точно е победена
Според него управленската програма на "Прогресивна България" свидетелства за точно обратното - прегрупирането на олигархията около новата власт
Надежда Нейнски: От програмата на Радев не разбрах каква иска да бъде България през 2030 година
Бившият външен министър е на мнение, че за България най-добрият начин да защитава националния си интерес е чрез демократичните съюзи, в които членува, защото така страната увеличава тежестта си в международните отношения
Наследството на „Кръв и чест“: Как британската неонацистка мрежа стигна до арестите в Пловдив
Как идеологията за превъзходство на бялата раса премина през десетилетия полицейски мониторинг в Лондон, за да се стигне до 18 ареста у нас