19 Август, 2026

Шефът на испанския футбол бе освободен под гаранция

Шефът на испанския футбол бе освободен под гаранция
Анхел-Мария Вияр, снимка: БНР

Анхел-Мария Вияр и синът му са обект на разследване за корупция

Наскоро арестуваният президент на Испанската футболна федерация Анхел-Мария Вияр е освободен под гаранция, съобщават испански медии.

Босът на Ла Лига и неговият син - Горка Вияр, са освободени, след като прекараха 12 дни в ареста. Двамата са обект на разследване за корупция от страна на властите в Испания. 

"Благодаря на всички, които ми повярваха лично и публично. Благодаря и на Хуан Падрон, както и на моя син", каза Анхел Вияр в първото си изявление след ареста на 18 юли.

Вияр управлява испанския футбол от 30 години, но напусна поста си на вицепрезидент на УЕФА заради разследването. Гаранцията, платена за освобождаването на Анхел-Мария Вияр, е 300 хиляди евро, а гаранцията на неговия син Горка е 150 хиляди евро.

Вицепрезидентът на испанската футболна централа Хуан Падрон и Рамон Ернандес, друг от шефовете в испанския футбол, също бяха задържани от властите заради разследване на предполагаеми случаи на корупция.

Сега Вияр ще носи в себе си мобилен телефон, който трябва да бъде включен 24 часа в денонощието. Чрез мобилното устройство властите ще следят за точното местоположение на президента на футболната федерация в Испания.

Анхел-Мария Вияр няма право да напуска страната. Гаранцията от 100 хиляди евро за задържания Рамон Ернандес вече беше платена.
Сподели:
Най-малко 10 земетресения са регистрирани в испанския град Гранада през изминалата нощ

Най-малко 10 земетресения са регистрирани в испанския град Гранада през изминалата нощ

Сеизмичната активност в района продължава вече пет дни

Бензиностанции в Москва отново въведоха ограничения върху количествата бензин

Бензиностанции в Москва отново въведоха ограничения върху количествата бензин

Украйна атакува руски петролни рафинерии в опит да отслаби военните способности на Москва и да намали приходите ѝ от енергийния сектор, посочва Ройтерс.

Новият министър на отбраната на Украйна Евген Хмара - свързват го с операция "Паяжина"

Новият министър на отбраната на Украйна Евген Хмара - свързват го с операция "Паяжина"

„Украйна се нуждае от повече сила. И тя ще я има“

Коментари (0)