7 Декември, 2025

Шефът на НЗОК ще съди Лена Бориславова за клевета

Шефът на НЗОК ще съди Лена Бориславова за клевета

Лена Бориславова

Управителят на НЗОК Момчил Мавров ще съди Лена Бориславова за клевета. Поводът – думите й по негов адрес, изречени в ефира на бТВ.

„В момента г-н Желязков, вместо да действа както повелява висотата на неговия пост, изпълни заръката и инструкцията на Пеевски и Борисов. Именно по този начин едни 8 милиарда лева се озоваха в ръцете на г-н Мавров", посочи Лена Бориславова от ПП-ДБ.

„Проблемът не е само в това, че той е избран само с гласовете на „Възраждане“, а не с тези на ПП-ДБ. Проблемът е в това, че това е лице, за което е известно, че има преписки и папки в прокуратурата и в ДАНС“, заяви още тя.

„Това, което мога да кажа, е, че нейните думи са просто една лъжа. Срещу мен няма досъдебно производство. Ако имаше образувано такова, най-малкото щях да съм канен на разпит. Нещо повече – щеше да ми бъде повдигнато обвинение“, заяви от своя страна проф. Момчил Мавров.

„Мисля, че още през есента на 2023 г. стана ясно, че срещу мен е бил подаден един анонимен сигнал, който е бил проверен и преписката по него е била прекратена. С това приключва всичко. Днешните думи на г-жа Бориславова не ми остават друг избор, освен да заведа срещу нея едно дело за клевета“, каза още управителят на НЗОК.
Сподели:

Коментари (0)

Сарафов с условие: Никой от Съюза на съдиите да не влиза в механизма за разследването му като главен прокурор

Сарафов с условие: Никой от Съюза на съдиите да не влиза в механизма за разследването му като главен прокурор

Bиcoĸaтa мy ceбeoцeнĸa  e пpeчĸa дa ce пpoглeднe oчeвиднoтo, чe  eдин oбвиняeм нe cи oпpeдeля caм пpoĸypopa.

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.