30 Април, 2026

Шефът на руската антидопингова агенция: Русия няма шанс при обжалването на 4-годишната забрана, наложена от УАДА

Шефът на руската антидопингова агенция: Русия няма шанс при обжалването на 4-годишната забрана, наложена от УАДА

Юри Ганус

Според депутатката Светлана Журова единствено МОК има право да издаде подобна забрана

Президентът на Руската антидопингова агенция (РУСАДА) Юри Ганус заяви, че страната няма шанс да спечели обжалването срещу четиригодишната забрана, наложена от УАДА, добавяйки, че това е „трагедия“ за чистите атлети.

„Няма никакъв шанс да спечелим обжалването в съда“, сподели Ганус за Франс прес след окончателното решение на Световната антидопингова агенция. „Това е трагедия“, каза той, добавяйки, че някои руски спортисти вече обмисляли да напуснат страната, за да могат да се състезават на големите международни форуми, съобщава БНР.

УАДА прие днес предложеното от специалната комисия наказание Русия да бъде извадена от всякакви международни спорни събития в следващите четири години, включително Олимпийските игри в Токио през 2020 и Пекин през 2022. Страната също така няма да може да домакинства за никакви международни спортни форуми в този период.

Светлана Журова, заместник-председател на международната комисия на  руската Дума, обяви, че Русия ще обжалва пред Арбитражния спортен съд решението на Световната антидопингова агенция (УАДА).

Международният олимпийски комитет (МОК) е единствената институция, компетентна да издаде подобна забрана, смята г-жа Журова.

"Сигурна съм на 100%, че Русия ще се обърне към Арбитражния спортен съд, защото трябва да защитим нашите спортисти. МОК все още не е потвърдил това решение на УАДА. Световната антидопингова агенция може само да направи предложение пред МОК, но не и да налага подобна забрана", посочи тя.
Сподели:

Коментари (0)

Григор Димитров играе на "Чалънджър" за първи път от 14 години

Григор Димитров играе на "Чалънджър" за първи път от 14 години

34-годишният българин ще участва с "уайлд кард" в надпреварата. Той има само две победи в десет мача през сезона на най-високо ниво в Тура на АТП, заради което падна на 137-ото място в световната ранглиста.

Карлос Насар триумфира с четвърта европейска титла

Карлос Насар триумфира с четвърта европейска титла

Насар спечели злато и в изхъврянето, и в изтласкването

Какво прави слот игрите толкова вълнуващи?

Какво прави слот игрите толкова вълнуващи?

Слот игрите са сред най-популярните форми на хазарт, защото съчетават бърза динамика, визуални ефекти и непредсказуеми резултати. Основната причина да бъдат толкова привлекателни е начинът, по който стимулират системата за възнаграждение в човешкия мозък.