23 Юни, 2026

Шефът на руското разузнаване за произхода на COVID-19

Шефът на руското разузнаване за произхода на COVID-19
Сергей Наришкин и Владимир Путин

Нашите заключения сочат, че става дума за последица от процес, развил се в природата, заявил Наришкин

Директорът на руската Служба за външно разузнаване Сергей Наришкин е коментирал произхода на COVID-19, написа в. Вечерняя Москва.

"Проучванията и анализите на нашите експерти на този етап не са потвърдили, че причинителят на смъртоносното заразно заболяване е бил създаден в изкуствени условия", е заявил разузнавач номер едно на страната.

Според ръководителя на институцията за сигурност възникването на COVID-19 е станало по естествен начин.

"Нашите заключения сочат следното - става дума за последица от процес, развил се в природата. Доказателствата за това са в пъти повече от твърденията, че е ставало дума за някаква намеса на човека при "създаването" на този вирус", категоричен е бил той.

Наришкин също е подчертал, че въпросът за произхода на причинителя на инфекцията не е бил обект на задълбочени дискусии сред научната общност в неговата родина. "Нашите специалисти са заети с много по-важно нещо. Това е борбата срещу коварната болест", е казал още шефът на руското външно разузнаване, пише Новини.бг.
Сподели:
Унгария предприе нов курс в европейската си политика, с цел размразяване на парите от ЕС

Унгария предприе нов курс в европейската си политика, с цел размразяване на парите от ЕС

Будапеща подготвя законодателен пакет от мерки за борба с корупцията, който да отпуши европейските средства за Унгария, замразени по времето на Орбан

Техеран чертае нов ред в Залива: Ормузкият проток остава под ирански контрол

Техеран чертае нов ред в Залива: Ормузкият проток остава под ирански контрол

Ормузкият проток никога няма да се върне към състоянието си отпреди войната и ще бъде управляван от Ислямската република Иран в съответствие с международното право, категоричен е председателят на иранския парламент

Как подкрепата за Тръмп се превърна в „отровен подарък“ за европейските националистически лидери

Как подкрепата за Тръмп се превърна в „отровен подарък“ за европейските националистически лидери

В продължение на години националистически лидери из целия континент възприемаха одобрението на американския президент като доказателство, че техните идеи придобиват международно влияние, но историята се оказа различна

Коментари (0)