12 Януари, 2026

Шефът на ЦРУ може да е минал и през България

Шефът на ЦРУ може да е минал и през България

снимка: БГНЕС

Директорът на ЦРУ Уилям Бърнс изглежда е бил тази седмица в България като част от необявена обиколка в Югоизточна Европа, включваща Сараево, Белград, София, Скопие и Прищина, твърди Радио "Свободна Европа". Публикацията се позовава на това, че Бърнс е заснет вчера да влиза в парламента на Косово, а военният самолет, който се предполага, че е използвал, е минал след босненската столица през Сърбия, България и Северна Македония - това показват данни на flightradar24.

"Свободна Европа" прави връзка с растящите притеснения на САЩ за отношенията с Косово и за особено силното руско влияние на Балканите. Визитата на Бърнс в Сараево и срещите му с неговия босненски колега, членове на колективното президентство и външния министър са били потвърдени от официално лице от администрацията на САЩ.
Сподели:

Коментари (0)

"Черен лед" по пътищата: Ледът затруднява коли и пешеходци

"Черен лед" по пътищата: Ледът затруднява коли и пешеходци

Зимни условия по пътищата: експерти съветват шофьорите да бъдат внимателни заради "черен лед"

Посланикът ни в Скопие: Търсят извършителя на вандалския акт срещу посолството

Посланикът ни в Скопие: Търсят извършителя на вандалския акт срещу посолството

Наблюдава се ескалация – от вандалски прояви срещу културни обекти до физически нападения срещу представители на българската общност; нападението срещу дипломатическа мисия е качествено различен акт и преминава важна граница, предупреждава Желязко Радуков.

След три седмици ваканция депутатите се връщат на работа

След три седмици ваканция депутатите се връщат на работа

Първото заседание на Народното събрание ще бъде на 14 януари, сряда, от 9 часа