12 Януари, 2026

Шефката на „Автомагистрали“: АПИ ни дължи близо 250 млн. лв.

Шефката на „Автомагистрали“: АПИ ни дължи близо 250 млн. лв.

Десислава Христова, снимка: БГНЕС

"АПИ дължи на „Автомагистрали“ близо 250 млн. лв.". Това каза шефът на дружеството Десислава Христова пред Нова ТВ. "Автомагистрали" не дължи пари на работници. Ние сме изпълнители на договори за текущ ремонт и поддръжка. И ние, и пътният бранш чакаме пари от Пътната агенция. Нашите работници са около 500 души. В момента успяваме да плащаме заплати, но това няма да продължи дълго", коментира Христова. 

Тя коментира и скандала, който се заформи заради това, че заплатата й е увеличена тройно - от 3600 на 11 000 лв. "Сякаш всичко е фокусирано върху мен. Моята заплата не зависи нито от принципала на г-жа Комитова, нито от решение на Борда на директорите. Възнаграждението ми зависи от закон, приет по време на управлението на ГЕРБ. Тези заплати се определят от правилника съобразно с това какви функции изпълняваш. От 10 август моите функции са променени. Дотогава съм била член на Съвета на директорите. След това заедно с изпълнителния директор управляваме дружеството", поясни директорът на дружеството. Христова е категорична, че дружеството е на печалба. "Не работим за чекмедже или за нещо друго. Работим публично", заяви тя.
Сподели:

Коментари (0)

Експерт: Търговците връщат в лева - и година няма да ни стигне да обменим парите

Експерт: Търговците връщат в лева - и година няма да ни стигне да обменим парите

При 10 от банките дейностите с еврото вървят гладко, но при останалите се събира ненужна лична информация или се попълват излишни декларации, коментира председателят на асоциация „Активни потребители“ Богомил Николов

Представителят на ГЕРБ-СДС Росен Желязков върна мандата за съставяне на правителство

Представителят на ГЕРБ-СДС Росен Желязков върна мандата за съставяне на правителство

Той призова възможно най-скоро да бъдат насрочени избори

"Маркет Линкс": ГЕРБ-СДС води с преднина от 4%, след него са ПП-ДБ и "Възраждане"

"Маркет Линкс": ГЕРБ-СДС води с преднина от 4%, след него са ПП-ДБ и "Възраждане"

Според "Маркет Линкс" при избори сега ГЕРБ-СДС биха взели 18.1%, ПП-ДБ - 14.2%, "Възраждане" - 9.3%, ДПС-НН - 9.2%, а БСП-ОЛ - 5.5%