28 Август, 2026

Шефката на ”Хосписа на смъртта” остава в ареста

Шефката на ”Хосписа на смъртта” остава в ареста

Собственичката на скандалния дом за стари хора в Елин Пелин д-р Йорданка Неферова беше арестувана. Районният съд в града е постановил тя да остане в ареста, съобщи БТВ.

Това съобщи bTV. Според прокуратурата две седмици докторката симулираше заболяване, за да избегне ареста. 

Медицинските експертизи обаче са установили, че Неферова няма здравословен проблем. Въпреки това тя е настанена в затворническата болница. 

Разследването в дома за стари хора започна след сигнал на обитател там, че е бил държан под ключ, упоен и принуден да прехвърли имотите си на фирмата, която стопанисва хосписа. 

Прокуратурата проверява дейността и на други домове за стари хора в Софийска област В ареста е и управителят на дома. Полицай, подпомагал схемата, е под домашен арест. Разследва се смъртта на деветима обитатели, починали само за година там.

Сподели:
Още трима тийнейджъри са задържани като преки участници в убийството на Георги Кузев в Пловдив

Още трима тийнейджъри са задържани като преки участници в убийството на Георги Кузев в Пловдив

По дрехите им са открити петна от човешка кръв

При претърсванията в Драгалевци и в Капитан Андреево МВР и ДАНС не са намерили заглушител

При претърсванията в Драгалевци и в Капитан Андреево МВР и ДАНС не са намерили заглушител

Открити са само кабели и акумулатори

Номинираха  проф. Веселин Вучков, акад. Иван Русчев и проф. Екатерина Салкова за членове на ВСС

Номинираха проф. Веселин Вучков, акад. Иван Русчев и проф. Екатерина Салкова за членове на ВСС

Според правилата за избор на членове на ВСС от парламентарната квота от 1 до 21 август всяко физическо или юридическо лице, институция или организация, може да предложи кандидатури на депутатите

Коментари (0)