Свят
"Шеврон" и "Куантум кепитъл груп" с обща оферта за международните активи на "Лукойл" - ще ги поделят след сделката
Офертата е за цялото портфолио от международни активи на "Лукойл", включително производство на петрол и газ, за рафинериите и за над 2000 бензиностанции.
Американските компании "Шеврон" и "Куантум кепитъл груп" ще представят обща оферта за закупуване на международните активи на санкционираната руска петролна компания "Лукойл", съобщи Нова ТВ с позоваване на "Файненшъл таймс".
Ако се стигне до сключване на сделка, двете фирми планират да си разделят активите, оценени на 22 милиарда долара.
Офертата е за цялото портфолио от международни активи на "Лукойл", включително производство на петрол и газ, за рафинериите и за над 2000 бензиностанции в Европа, Азия и Близкия изток.
Още от Свят
В Русия парите за войната свършват: Кремъл може да посегне към спестяванията на гражданите
Предприемачите, които са успели да запазят компаниите си, са изправени пред сериозно увеличение на данъчната тежест. От 2025 г. данъкът върху печалбата е повишен от 20% на 25%
Зеленски пристигна във Великобритания, за какво ще говорят с новия премиер?
По-ранни съобщения гласяха, че новият премиер Анди Бърнам възнамерява да обяви прехвърлянето на Украйна на технологията Stone Cloak
В Исландия тече предсрочно гласуване за референдум за преговори по еврочленството
Страната вече има достъп до европейския единен пазар чрез членството си в Европейското икономическо пространство (ЕИП), което изисква от нея прилагането на значителна част от законодателството на ЕС