2 Февруари, 2026

Шофьор блъсна девет коли в столичния квартал "Стрелбище"

Шофьор блъсна девет коли в столичния квартал "Стрелбище"

Шофьор блъсна няколко автомобила на паркинг в столичния квартал кв. "Стрелбище", предаде БТВ. По разказа на очевидци, той е бил пиян или дрогиран и е ударил около девет паркирани автомобила пред жилищна сграда. Очевидци на инцидента казват, че мъжът е бил неадекватен и е управлявал джип. Инцидентът е станал вчера около 22:30 часа. Тази сутрин все още имаше следи от счупени стопове и стъкла. Повечето коли вече са издърпани. 

На място пристига полиция и арестува шофьора. Мъж от квартала разказа пред телевизията, че е открил автомобила си притиснат между две коли вследствие на удар. По думите водачът, причинил щетите, е бил агресивен, а органите на реда са открили оръжие в неговата кола. След това той е започнал да заплашва хората, събрали се около колите си, че ще застреля всички - доколкото е можел да говори, защото му е било трудно. Според жена от района арестуваният шофьор е объркал мястото и е причинил щетите, докато се е опитвал да излезе. "Засилвал се е, удрял се е. Беше изключително пиян и дрогиран, надявам се да не е имало други инциденти по пътя", коментира тя. Техен съсед е видял маневрите на водача и лично го е спрял да продължи с щетите. За щастие те са само материални. По-късно стана ясно, че шофьорът е отказал проби за алкохол и наркотици, като така на практика признава, че е употребил такива. Написани са му два акта за двата отказа - по тях той ще остане общо 4 години без шофьорска книжка и ще трябва да плати 4000 лева глоба.

Сподели:

Коментари (0)

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват  републиканските пътища

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват републиканските пътища

Работата продължава, като прогнозите на метеоролозите са за усилване на снеговалежа, съобщиха от Агенция

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Автомобилен инцидент е причина 8-годишният Лю да изпадне в пълна кома, от която успява да излезе след като в продължение на дни майка му пуска посланията на неговите съученици

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

В Ню Йорк властите съобщиха, че 10 души са били открити починали заради студа. Три деца на 6, 8 и 9 години загинаха вчера, след като са се подхлъзнали на лед и са паднали в замръзнал водоем в Тексас. За нови смъртни случаи бе съобщено в над 10 щатa.