6 Декември, 2025

Шокиращи снимки от затвора Изалко в Ел Салвадор по време на Covid-19

Шокиращи снимки от затвора Изалко в Ел Салвадор по време на Covid-19

Задържаните членове на банди са натъпкани заедно като наказание след 22 убийства

Шокиращи снимки от затвора Изалко в Ел Салвадор показват как задържаните са натъпкани заедно като наказание след смъртта на 22 души в затворите в страната. Това е най-високият брой убийства от встъпването на президента Найиб Бюкеле в длъжност миналия юни. Той иска да се справи с бандите, чиито членове организират екзекуциите. Затова държавният глава е наредил 24-часово „заключване“ на всички затвори, в които има членове на банди.

Найиб Бюкеле дори написа в Twitter, че лидерите на бандите ще влязат в „уединение“. Президентът е категоричен, че блокирането на "максималната спешна ситуация" ще бъде наложено, докато полицията разследва скока на убийствата.

Ел Салвадор е една от най-опасните страни в света и е известна с най-високия процент на убийства в Америка. Повече от 100 000 души бяха принудени да напуснат домовете си през последните години поради заплахата от уличните банди. 
Сподели:

Коментари (0)

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.