Задържаните членове на банди са натъпкани заедно като наказание след 22 убийства
Шокиращи снимки от затвора Изалко в Ел Салвадор показват как задържаните са натъпкани заедно като наказание след смъртта на 22 души в затворите в страната. Това е най-високият брой убийства от встъпването на президента Найиб Бюкеле в длъжност миналия юни. Той иска да се справи с бандите, чиито членове организират екзекуциите. Затова държавният глава е наредил 24-часово „заключване“ на всички затвори, в които има членове на банди.
Найиб Бюкеле дори написа в Twitter, че лидерите на бандите ще влязат в „уединение“. Президентът е категоричен, че блокирането на "максималната спешна ситуация" ще бъде наложено, докато полицията разследва скока на убийствата.
Ел Салвадор е една от най-опасните страни в света и е известна с най-високия процент на убийства в Америка. Повече от 100 000 души бяха принудени да напуснат домовете си през последните години поради заплахата от уличните банди.
Фактор
Найиб Бюкеле дори написа в Twitter, че лидерите на бандите ще влязат в „уединение“. Президентът е категоричен, че блокирането на "максималната спешна ситуация" ще бъде наложено, докато полицията разследва скока на убийствата.
Ел Салвадор е една от най-опасните страни в света и е известна с най-високия процент на убийства в Америка. Повече от 100 000 души бяха принудени да напуснат домовете си през последните години поради заплахата от уличните банди.
Още от Свят
Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО
Тя призова и за изграждане на стабилна европейска отбранителна индустриална база
Мерц към Москва: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва
„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"
Рубио: Няма държава, която да подкрепя Иран за въвеждане на такси за преминаване през Ормузкия проток