Аргументът му е, че Германия не би могла да упражнява контрол върху тях
Германският канцлер Олаф Шолц реши окончателно да не доставя на Украйна ракети с далечен обсег "Таурус". Шолц обясни, че "Таурус" може да се управляват само от германци, а Германия не се кани да изпрати войници на украинския фронт.
"Не можеш да предадеш оръжейна система със значителен обсег и да не помислиш как да упражниш контрол върху нея. И ако имате нужда от такъв контрол, а в същото време е възможен само вариант с участието на германски войници, то този вариант е напълно неприемлив за мен", заяви канцлерът.
Всъщност, на изтекъл преди дни запис от разговори между германски офицери, се чуваше как те обсъждат как да се направи незабележимо транспортирането на "Таурус" до украинска територия.
Още от Свят
Украинските сили разбиха руски Ту-95, бомбардирал Украйна, на 800 км. от границата
"Силите на СБУ унищожиха военен самолет Ту-95 в Енгелс, който беше използван за руски ракетни удари срещу нашата страна“, отбеляза Зеленски
Новите визови правила на САЩ разгневиха Китай
Вчера САЩ предприеха стъпки за ограничаване на срока на действие на визите за чуждестранни студенти, участници в културен обмен и журналисти, включително съкращавайки периода за китайски журналисти до 90 дни
Китай и Пакистан с призив към САЩ: Спрете войната и се върнете на масата за преговори
Позицията беше изразена след среща на външните министри на двете държави – Ван Йи и Исхак Дар – в Шанхай