21 Април, 2026

Шойгу наградил пилотите, свалили американския дрон

Шойгу наградил пилотите, свалили американския дрон

Русия вероятно се опитва да извади останките на американския дрон, който се разби в Черно море, смята Пентагонът

Министърът на отбраната на Руската федерация Сергей Шойгу е връчил държавни награди на пилотите на Су-27, участвали в инцидента, довел до свалянето на американският дрон в Черно море. Този факт навежда на мисълта, че по-вероятно е имало решение да бъде свален американския безпилотен самолет и осуетена негова мисия, каквато и да е била тя, което е взето от най-високо ниво в Кремъл, а защо не от самия Путин.

Пентагонът вчера предприе необичайния ход да разсекрети и разпространи видеозапис от руското прехващане на военния разузнавателен дрон на САЩ, разбил се в Черно море. На публикуваните кадри руски изтребител Су-27 се доближава плътно до американския безпилотен апарат при очевиден опит, според американските официални представители, да повреди дрона, докато е прелитал над Черно море.

САЩ обявиха часове по-късно, че са видели признаци, че Русия вероятно се опитва да извади останките на американския дрон, който се разби, след като беше прехванат от руски изтребител над Черно море. "Има признаци, че Русия вероятно се опитва да извади отломки от MQ-9 Reaper… обаче по наша оценка е много малко вероятно те да успеят да извадят нещо полезно", заяви говорителят на Пентагона бригаден генерал Патрик Райдър.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Спряхме кораб с подарък от Китай за Иран - а мислех, че имаме разбирателство със Си

Тръмп: Спряхме кораб с подарък от Китай за Иран - а мислех, че имаме разбирателство със Си

Техеран се опитва да възстанови военните си запаси по време на примирието

Киев: Яростта на окупаторите към Украйна се засилва от липсата на тоалетни в домовете на руснаците

Киев: Яростта на окупаторите към Украйна се засилва от липсата на тоалетни в домовете на руснаците

"Огромна част от руснаците и до днес живее в условия, напомнящи ранното Средновековие. По време на окупацията на Киевска област те извършиха множество престъпления срещу мирни жители, твърди посланик

ЕС санкционира две медии за руска пропаганда

ЕС санкционира две медии за руска пропаганда

Те са проводници на хибридните действия на Москва и на кремълските наративи, насочени срещу Европа