3 Март, 2026

Шойгу продължава да води войната и с цинични изявления и лъжи

Шойгу продължава да води войната и с цинични изявления и лъжи

Сергей Шойгу

Ще продължим специалната военна операция в Украйна до постигане на крайните цели - да защити Русия от заплахата на Запада, казва още руският военен министър

Руският министър на отбраната Сергей Шойгу направи цинично изявление днес - той нарече войната в Украйна "специална военна операция", която руската армия ще продължи до постигане на поставените цели, а тя е - защитата на Русия от военна заплаха от Запада, съобщава "Ехото на Москва".

Министърът подчерта, че руската армия не окупира Украйна, а предприема всички необходими мерки за запазване на живота и безопасността на цивилните. „Въоръжените сили на Руската федерация по време на операцията в Украйна нанасят удари само по военни обекти и изключително с високоточно оръжие“, увери ръководителят на Министерството на отбраната.

Това обаче е долна лъжа. Достатъчно е само да отбележим кървавата баня в Харков, който се унищожава под ударите на руски ракети. А примерите сигурно са десетки.

Шойгу пропагандно отбелязва още, че "украинската страна не се колебае да използва цивилните като жив щит по време на сблъсъци". По думите му Украйна поставя реактивни системи за залпово изстрелване, оръдия и едрокалибрени минохвъргачки в дворовете на жилищни сгради, както и в близост до детски градини и училища. Твърдения, които не просто са неверни, а граничат с цинизъм.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Прекратяваме всякаква търговия с Испания

Тръмп: Прекратяваме всякаква търговия с Испания

"Не искаме да имаме нищо общо с Испания“

Силни експлозии са чути в Доха, Дубай и Абу Даби

Силни експлозии са чути в Доха, Дубай и Абу Даби

Продължава размяната на удари между Иран и съюзниците САЩ и Израел

Дугин: Унищожават съюзниците на Р,усия по план, следващите сме ние

Дугин: Унищожават съюзниците на Р,усия по план, следващите сме ние

Според него, стратегията на Кремъл е да се преструва, че „в Русия всичко е наред и мирният живот продължава по реда си“