Още преди анексирането на Крим, германски военни инструктори обучавали руснаци на съвременни бойни техники
В същото време производителят на оръжие Rheinmetall е можел да разчита на многомилионна сделка с Москва.
Центърът за бойна подготовка в Алтмарк, създаден от Бундесвера след изтеглянето на съветските войски, е служил като модел за руски военни учения, предаде Униан, позовавайки се на Der Spiegel.
Специално построени мини-градчета, лазерни тренажори и система Duel Simulator позволявали симулация на реален бой без използване на бойни боеприпаси.
По инициатива на Путин през 2011 г. са направени планове за създаване на мрежа от съвременни центрове за бойна подготовка в Русия, по-специално в Мулино. Rheinmetall е трябвало да достави оборудване и технологии на стойност до един милиард евро.
Въпреки съмненията на някои служители, германското правителство подкрепило проекта, надявайки се да укрепи доверието между армиите на двете страни.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)