27 Юни, 2026

Шрьодер остава верен на Путин, негови сътрудници го напускат

Шрьодер остава верен на Путин, негови сътрудници го напускат
Герхард Шрьодер

Олаф Шолц е изправен пред трудно решение - дали да прати нови на бившия канцлер

Трима сътрудници и Албрехт Функ, дългогодишен ръководител на офиса на Герхард Шрьодер, са спрели да работят за бившия канцлер. Причината е отказът на 77-годишния Шрьодер да напусне постовете, които заема в големи руски компании и да се дистанцира от Владимир Путин, в чийто личен приятел се превърна. Служителите са се обявили за Украйна и против газовия лобист, съобщи "Билд".

Шрьодер е председател на Съвета на директорите на "Северен поток 2", а в началото на февруари - 20 дни преди началото на войната, стана и член на Надзорния съвет на "Газпром".

Като бивш канцлер той разполага по право с офис и служители. Сега канцлерът Олаф Шолц трябва да вземе на работа Албрехт Функ и да реши дали да прати нови служители на Шрьодер. 

Сподели:
Зеленски: Русия трябва да напусне Украйна, ако не иска повече война...

Зеленски: Русия трябва да напусне Украйна, ако не иска повече война...

Украинският президент изтъкна, че Украйна не иска война, но Путин е този, който трябва да направи крачката към мира

Пентагонът показва във видео кадри от ударите срещу Иран

Пентагонът показва във видео кадри от ударите срещу Иран

За изпълнението на задачата са били използвани изтребители F-35 и F-16, които са нанесли удари по четири ирански обекта в Ормузкия пролив и на остров Кешм

 The Telegraph: Как бижуто в короната – Крим – се превръща в капан за диктатора Путин

The Telegraph: Как бижуто в короната – Крим – се превръща в капан за диктатора Путин

Полуостровът някога беше представян от Кремъл като голямата история на успеха на стратегическата визия на Путин, днес може да се окаже срамен провал на т.нар. Специална военна операция

Коментари (0)