15 Януари, 2026

Щабът за COVID-19: Държавата не трябва да се блокира! Намалете контактите - и семейните, и професионалните

Щабът за COVID-19: Държавата не трябва да се блокира! Намалете контактите - и семейните, и професионалните

Генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски

Най-застрашени са хората между 80 и 90 години. Смъртността при децата е 0

46 проби във ВМА са отрицателни към настоящия час. Това съобщи по време на брифинг генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, директор на Военномедицинската академия и ръководител на Националния оперативен щаб за борба с коронавируса.

Все още се изработват 56 проби, които не са готови все още.

До момента са доказани четири случая на коронавирус у нас - два в Плевен и два в Габрово.

До момента са изследвани максимален брой контактни хора, във връзка със случаите на коронавирус в Габрово и Плевен. Държавата не трябва да се блокира. Намалете максимално контактите - и семейните, и професионалните, коментира дoц. д-р Ангел Кунчев. Той се надявам да нарасне броят бързите тестовете през следващата седмица.

Около 80% от случаите преминават без изявена клинична картина, 20% протичат тежко. Смъртността остава 3, 2 % от общо заболелите. Застрашени остават хората над 60 години. Най-застрашени са хората между 80 и 90 години, обясни проф. Мутафчийски.

Смъртността при децата е 0, посочи доц. Ангел Кунчев.
Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

„Хората на протеста са истинската сила и ние разчитаме на тях“, каза още съпредседателят на ДаБГ. 

Асен Василев към  протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

Асен Василев към протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

. По думите му при въвеждането на скенери вместо машини контролът е само „на входа“, но не и „на изхода“ от тъмната стаичка.

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Двете институции ще си сътрудничат в областта на образованието, което университетът предлага, като се предвиждат множество съвместни инициативи