Забанява се влизането и излизането от Банско от този час.
Поставят града под карантина за две седмици. Това стана ясно по време на извънреден брифинг на Националния оперативен кризисен щаб.
"В Щаба се затвърди мнението, че ски курортите се превръщат в застрашено място за разпространение на коронавируса. В резултат на това бе прекъснат ски сезона. В Банско се наблюдава притеснително положение. От този час се въвеждат следните мерки в Банско - забранява се влизане и излизането от града", заяви ген.майор Венцислав Мутафчийски.
Министърът на здравеопазването подготвя заповед за карантината.
"От този час се въвеждат следните мерки за град Банско - забранява се влизане и излизането от града. Лицата с постоянен настоящ адрес, които се намират извън града. могат да се приберат до 20 часа на 18.03.2020г. Заповедта е дълга и третира всички възможни ситуации", каза той.
"Забранява се излизането по улиците на всички жители на град Банско, освен ако не е належащо. За основателна причина се приема, когато се касае посещение на магазин за хранителни стоки, аптеки, банки,застрахователни институции, бензиностанции. Никой не може да влиза в Банско, освен товарни автомобили, които доставят хранителни стоки, стоки от първа необходимост, лекарства, здравните инспектори, полицейските служители, служители на пожарна безопасност, медицински лица", обясни Мутафчийски.
Още от България
МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност
Издаването на паспорти с петгодишна валидност продължава без прекъсване и по установения ред
12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор
След като са разбили решетките мъжете са се покатерили на гаражна сграда в двора и са успели да преодолеят високата ограда
Радан Кънев: Не се учудвайте на ареста в Струмяни
"Там, където няма обществена подкрепа и обществена защита на либералната демокрация, е съвсем естествено да арестуват и журналисти, и активисти, защото "пречат" на властта", пише той