13 Август, 2026

Ще удържи ли Украйна Покровск? Командирът на бригадата разказа за битката

Битката за Покровск, снимка: EPA/BGNES

Положението в Покровск е тежко; противникът руши града, като го бомбардира с управляеми авиобомби, казва Сергей Третяк

Положението в Покровск е тежко; противникът руши града, като го бомбардира с управляеми авиобомби (ГАБ)

Това заяви в интервю за "Армия ТВ" Сергей Третяк, командир на 68-ма отделна егерска бригада на името на Олекс Довбуш, която държи фронта на най-горещия участък на фронта близо до Покровск.

„Ще направим всичко, за да се удържи (Покровск), но ситуацията е трудна“, увери военнослужещият.

Той отбеляза, че неговата бригада се бие южно от Покровск:

„По същество Покровск е нашият тил, грубо казано. Следователно това ни създава доста голям дискомфорт, а най-големият проблем е логистиката.

Нашата пехота воюва извън пределите на града, а в Покровск има сблъсъци с противника и стрелкови боеве“, разказа Третяк.

Третяк отбеляза, че пилотите на дронове са преследвали руснаци, летейки по определен маршрут и унищожавайки вражеска техника и личен състав. Той каза, че сега това е трудно, защото има повече работа на фронтовата линия.

Освен това, добави военният, руснаците имат предимство в броя на дроновете.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Полша задържа руски килър, планирал екзекуция във Варшава по нареждане от Москва

Полша задържа руски килър, планирал екзекуция във Варшава по нареждане от Москва

Служители на полската Агенция за вътрешна сигурност (AВС) и полицията, в сътрудничество с американските служби, са арестували заподозрения

Взрив избухна и в завод за боеприпаси край Рим

Взрив избухна и в завод за боеприпаси край Рим

Заводът е собственост на германската отбранителна група KNDS и произвежда боеприпаси със среден и голям калибър за сухопътни и военноморски системи

ЦРУ предупреди Европа за хибридни атаки от страна на Русия

ЦРУ предупреди Европа за хибридни атаки от страна на Русия

Може да включват саботажи срещу инфраструктурни обекти и операции под фалшив флаг

Коментари (0)