Искат да върнат живота към нормалния си ритъм, споделя наша сънародничка
В 465 секции в чужбина българите зад граница ще могат да гласуват на предстоящите парламентарни избори. Секциите са разположени в 69 държави. Три от тези избирателни секции са позиционирани в Швеция.
„Всички мерки, които са задължителни в Швеция, ще бъдат взети. Надявам се моите съграждани да дойдат и да гласуват“, каза за bnr Горица Науверг, която е член на избирателна секция в Гьотеборг.
Ще се ангажира доста по-голяма зала от обичайното, заради изискването да има 10 кв. м. на човек, уточни тя.
Ограничителните мерки в Швеция остават доста по-разхлабени от тези в повечето страни и по-голямата част от населението одобрява тази стратегия, разказа Горица Науверг.
От началото на март ресторантите не сервират алкохол след 20 часа, а в 23 ч. ги затварят, повече от четирима души нямат право да седят на една маса.
„Последното, което въведоха – то се прие с присмех, е в големи шопинг центрове, където има кафенета, може да седи сам по един човек на масичка, което за мен е малко нелогично.“
Предпазните маски все още не са задължителни, но хората все повече и повече ги слагат, обясни още Горица Науверк. „Единствено се препоръчва да се използват в натоварените часове в обществения транспорт, но тук като се говори за препоръки, хората го вземат доста насериозно и препоръките са, общо взето, „задължителни“ за обществото.“
10% от шведите не желаят да се ваксинират, съобщи още сънародничката ни.
„Шведът е доста прагматичен човек. Те виждат една свобода в това да се ваксинират. Искат да върнат живота към нормалния си ритъм. Те вярват в науката и данните от проведените изследвания.“
Фактор
„Всички мерки, които са задължителни в Швеция, ще бъдат взети. Надявам се моите съграждани да дойдат и да гласуват“, каза за bnr Горица Науверг, която е член на избирателна секция в Гьотеборг.
Ще се ангажира доста по-голяма зала от обичайното, заради изискването да има 10 кв. м. на човек, уточни тя.
Ограничителните мерки в Швеция остават доста по-разхлабени от тези в повечето страни и по-голямата част от населението одобрява тази стратегия, разказа Горица Науверг.
От началото на март ресторантите не сервират алкохол след 20 часа, а в 23 ч. ги затварят, повече от четирима души нямат право да седят на една маса.
„Последното, което въведоха – то се прие с присмех, е в големи шопинг центрове, където има кафенета, може да седи сам по един човек на масичка, което за мен е малко нелогично.“
Предпазните маски все още не са задължителни, но хората все повече и повече ги слагат, обясни още Горица Науверк. „Единствено се препоръчва да се използват в натоварените часове в обществения транспорт, но тук като се говори за препоръки, хората го вземат доста насериозно и препоръките са, общо взето, „задължителни“ за обществото.“
10% от шведите не желаят да се ваксинират, съобщи още сънародничката ни.
„Шведът е доста прагматичен човек. Те виждат една свобода в това да се ваксинират. Искат да върнат живота към нормалния си ритъм. Те вярват в науката и данните от проведените изследвания.“
Още от Свят
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"