14 Май, 2026

Швеция ще привика руския посланик след скандално изказване, свързано с НАТО

Швеция ще привика руския посланик след скандално изказване, свързано с НАТО

Дипломатът отправи директни заплахи към страната заради членството й в Алианса

След "заплаха“ от страна на руския посланик в Швеция относно членството на страната в НАТО, министърът на външните работи на скандинавската страна Тобиас Билстрьом обяви, че ще призове дипломата за обяснение. По този начин ясно ще заклеймим "очевидния опит за оказване на влияние", цитира германският вестник Die Zeit думите на Билстрьом.

По-рано руският посланик в Швеция Виктор Татаринцев заплаши, че след присъединяването си към НАТО Швеция и Финландия ще станат "легитимни мишени“ на руски "ответни мерки“, включително такива от военно естество. Татаринцев обяви на сайта на руското посолство в Стокхолм, че Швеция прави крачка към "пропастта" с молбата си за членство в НАТО, предаде  "Фокус".
Сподели:

Коментари (0)

 The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

В статията се казва, че в западните политически и военни среди съществуват групи, които смятат за необходимо натискът върху Кремъл да продължи, докато Русия не плати висока цена за войната

Полша: Няма НАТО без САЩ

Полша: Няма НАТО без САЩ

Според полския президент „единството, отговорността и трансатлантическата солидарност остават днес най-важните условия за ефективно възпиране и поддържане на сигурността на целия регион“.

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия,  половината сте с български паспорти

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия, половината сте с български паспорти

"Вие не защитавате македонската идентичност. Вие я използвате, за да блокирате Европа и да защитите вашата престъпна империя“, пише в партийната позиция.