16 Февруари, 2026

Си Дзинпин смята, че Путин ще запази властта си въпреки войната в Украйна

Си Дзинпин смята, че Путин ще запази властта си въпреки войната в Украйна

лидерите на Русия и Китай

По време на срещата лидерите взаимно се наричат "приятели"

Китайският президент Си Дзинпин каза на руския президент Владимир Путин по време на срещата на четири очи на днес, че е убеден, че руснаците ще го подкрепят на президентските избори, пише Ройтерс.

„Знам, че Русия ще проведе президентски избори. Под вашето силно ръководство Русия направи големи крачки в своето проспериращо развитие. Уверен съм, че руският народ ще продължи да ви оказва силна подкрепа“, каза Си.

Путин се усмихна в отговор на коментара на своя китайски колега.

Руският диктатор все още не е потвърдил участието си в изборите, които трябва да се проведат през 2024 г.

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков побърза да уточни, че Си не е казал конкретно, че Путин ще се кандидатира на изборите догодина. Той добави, че Кремъл споделя увереността, че китайският лидер ще подкрепи Путин, ако отново се кандидатира за президент.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Файненшъл таймс: "Вагнер" е в основата на руски саботажи в Европа

Файненшъл таймс: "Вагнер" е в основата на руски саботажи в Европа

Вербовчиците на групировката, специализирали се в убеждаването на млади мъже от дълбоката руска провинция да се бият в Украйна, имат нова задача - да вербуват икономически уязвими европейци, за да извършват насилие на територията на страни от НАТО, казват служители от разузнаването

Разследват бивш украински министър за пране на милиони през офшорна схема на далечен остров

Разследват бивш украински министър за пране на милиони през офшорна схема на далечен остров

Новината идва ден след като Херман Галущенко, енергиен министър от 2021 до 2025 г., е задържан при опит за пресичане на границата на Украйна

Отбелязват втората годишнина от смъртта на Навални в 20 държави

Отбелязват втората годишнина от смъртта на Навални в 20 държави

В Германия проявите ще се проведат в десетки градове, сред които Берлин, Хамбург и Лайпциг. В Москва обществените събития са забранени, хората могат само да поднесат цветя на гроба му.