24 Януари, 2026

Сидеров: Искам спешно свикване на коалиционен съвет на голямата коалиция, нарушено е споразумението

Сидеров: Искам спешно свикване на коалиционен съвет на голямата коалиция, нарушено е споразумението

Волен Сидеров

Очаквам г-жа Караянчева и правният отдел на Народното събрание да разгледат много бързо моето писмо, посочи още лидерът на "Атака"

"Ще искам свикване на коалиционен съвет на голямата коалиция и на политически съвет на малката." Това обяви пред медиите в парламента на брифинг лидерът на ПП „Атака“ Волен Сидеров.

„Поканихме Каракачанов и Симеонов утре в 15.00 часа в зала 204 в Народното събрание с една точка, която гласи разглеждане на нелегитимното решение от вторник на част от колегите от парламентарната група. Надявам се част от колегите да откликнат“, каза още Сидеров.

Лидерът на "Атака" отново настоя, че са нарушени коалиционното споразумение и правилниците на групата и на Народното събрание.

„Очаквам г-жа Караянчева и правният отдел на Народното събрание да разгледат много бързо моето писмо, в което много ясно се аргументира защо решението, огласено вчера от пленарната зала, е нелегитимно, правно нищожно и трябва да бъде заличено“, допълни още Сидеров.

Припомняме, че "Атака" внесе възражение до председателя на НС Цвета Караянчева, с което иска отмяна на решенето на ОП за промяна в ръководството на парламентарната група на малката коалиция.
Сподели:

Коментари (0)

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

"Нямам никакви съмнения, че тя може да отговори на тях и да се справи с всички предизвикателства, които се появят по пътя ѝ", каза лидерът на БСП.

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

 "Публицистиката" в николаевските телевизии достига неизброими висини", казва той

Смениха формирования от войските в Многонационалната бойна група на НАТО в България

Смениха формирования от войските в Многонационалната бойна група на НАТО в България

Военнослужещите от 31-ви механизиран батальон от състава на 2-ра Тунджанска механизирана бригада предадоха отговорностите си на военнослужещите от 38-ми механизиран батальон от бригадата