10 Януари, 2026

Сигнал на Цветан Василев срещу главния прокурор попадна в СГП

Сигнал на Цветан Василев срещу главния прокурор попадна в СГП

Цветан Василев

Сигналът, който адвокатът на банкера Цветан Василев е внесъл в прокуратурата, е разпределен на Софийска градска прокуратура - по компетентност. Това стана ясно от думите на Невена Заркова, ръководител на Софийската районна прокуратурата.

Адвокатът Симеонов обяви, че е внесъл сигнал срещу главния прокурор Иван Гешев. Това стана малко след като от думите на главния прокурор Гешев пък стана ясно, че от делото КТБ, което все още се точи, са отделени материали, на база на които да се образува ново производство. Съответно и е пуснато ново искане за международно издирване към Интерпол. И към този момент обаче на страницата на Интерпол няма пуснато съобщение за издирването на банкера. През 2022 г. Интерпол сне от издирване Цветан Василев.

Компетентността, заради което сигналът е разпределен от СРП към СГП е, че сигналът касае магистрат.

В средата на март месец, по средата на предизборната кампания за народни представители за 49-то Народно събрание, на голям брифинг от прокуратурата обявиха, че са разкрили заговор срещу висши полицаи и магистрати, включително и самия главен прокурор, като в схемата участват олигарси, криминални лица и журналисти.
Сподели:

Коментари (0)

Искат отвод на съдия Влахов, докладчик по делото за бития шеф на МВР Русе

Искат отвод на съдия Влахов, докладчик по делото за бития шеф на МВР Русе

Снимка на съдията и полицейския началник на празника на полицията, провокира реакцията на Методи Лалов

Разкриха шокиращи факти около огнения ад в швейцарските Алпи на връх Нова година

Разкриха шокиращи факти около огнения ад в швейцарските Алпи на връх Нова година

40-годишната Джесика Морети, собственичка на луксозния бар Le Constellation, е разследвана за непредумишлено убийство и за причиняване на тежки телесни повреди на още 119 души с тежки изгаряния

Д-р Костадин Ангелов осъди и на втора инстанция бивш здравен министър

Д-р Костадин Ангелов осъди и на втора инстанция бивш здравен министър

В аргументите на Апелативния съд се отбелязва, че ответникът (д-р Стойчо Кацаров) е обективирал публични изказвания, които съставлява клеветническо изявление, което е позорящо за името и честта на ищеца