17 Март, 2026

Сикорски пита теолог: Молитвата на полковник от КГБ за Тръмп се брои двойно или изобщо не се зачита?

Сикорски пита теолог: Молитвата на полковник от КГБ за Тръмп се брои двойно или изобщо не се зачита?

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Молитвите му са напразни, защото Бог не укрепва злите хора в злото – това може да направи само адът", бе отговорът

Полският външен министър Радослав Сикорски попита теолога и  философ Кшиштоф Мондел дали молитвата на руския лидер Владимир Путин за президента на САЩ Доналд Тръмп изобщо има някаква стойност.

"Молитвата на полковник от КГБ се брои двойно или изобщо не се зачита?" – попита Сикорски.

На това теологът Кшиштоф Мондел отговори: "Ако Путин моли Бога за нещо, но не спира да убива хора и да мами света, тогава молитвите му са напразни, защото Бог не укрепва злите хора в злото – това може да направи само адът."

Той също така припомни евангелската притча за митаря и фарисея. В нея фарисеят се молел на Бога и благодарял, че не е като другите хора, но не бил оправдан, защото се оказал лицемерен праведник.

Покушението срещу Тръмп

Специалният представител на президента на САЩ, Стив Уиткоф, разказа пред скандалния журналист Тъкър Карлсън, че след покушението срещу Тръмп, Путин дори се молил за неговото здраве.

През юли 2024 г. Тръмп беше прострелян по време на предизборен митинг в един от щатите. Нападателят беше застрелян от служител на Секретната служба.

ФБР започна разследване на инцидента като опит за убийство. Покушението срещу Тръмп беше осъдено от много американски и световни политици.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Украйна осуети стратегическа офанзива, планирана от Русия за март

Зеленски: Украйна осуети стратегическа офанзива, планирана от Русия за март

Според независими военни експерти настъплението на руските войски наскоро е забавило ход, особено в южните части на страната, къде украинците са успели да си възвърнат и територии

Плаваща бомба в Средиземно море: Аварирал руски танкер заплашва Европа с екокатастрофа

Плаваща бомба в Средиземно море: Аварирал руски танкер заплашва Европа с екокатастрофа

Москва твърди, че корабът е станал мишена на украински морски дронове, насочени от либийското крайбрежие

Ройтерс: Дрон разпали пожар в комплекса на посолството на САЩ в Багдад

Ройтерс: Дрон разпали пожар в комплекса на посолството на САЩ в Багдад

Системата за противовъздушна отбрана C-RAM е свалила два дрона. Мобилните телефони на американското посолство са били изключени, когато от Ройтерс са се обадили за коментар.