Събитията се провеждат на 31 май 2026 г. (неделя) от 10:00 ч. до 14:00 ч. на две ключови места в столицата в ж.к. „Люлин“ (парковото пространство срещу Кооперативния пазар) и в Княжеската градина
По повод Международния ден на детето Столична община кани децата и техните семейства на мащабен спортен празник „Сила, скорост, смях“
Събитията се провеждат на 31 май 2026 г. (неделя) от 10:00 ч. до 14:00 ч. на две ключови места в столицата в ж.к. „Люлин“ (парковото пространство срещу Кооперативния пазар) и в Княжеската градина.
И на двете спортни събития празникът ще предложи много музика, танци и игри за най-малките, съобщава Общината. Програмата ще бъде богата на активности, адаптирани така, че всяко дете да може да се включи.
На какво ще играят децата?
-Футбол: Забавни игри и уреди с представители на Българския футболен съюз.
-Бадминтон: Динамично гонене на перцето заедно с Българската федерация по бадминтон.
-Художествена гимнастика: Справяне с трудностите на лента, топка и обръч с момичетата от БФХГ и КХГ „София Спорт“.
-Лека атлетика: Запознаване с „царицата на спортовете“ благодарение на Спортен клуб „Спорт за всички София в Европа“.
-Стрийт уъркаут: Предизвикателства за всеки фитнес ентусиаст от Спортен клуб „Street Workout Bulgaria“.
-Тенис на маса: Игри за всички желаещи.
-Първа помощ: Полезни демонстрации от доброволци на Столичната организация на Българския Червен кръст за това как се оказва първа долекарска помощ при нужда.
Къде какви изненади очакват малчуганите?
-Само в ж.к. „Люлин“: Децата ще могат да опитат как се дава точен пас с яйцевидна топка под ръководството на Българската федерация по ръгби.
-Само в Княжеската градина: Българската федерация баскетбол ще се погрижи за точните стрелби от зоната за 3 точки, а Клубът по хокей на трева „НСА“ ще въведе малчуганите в правилата на своя спорт.
За малките състезатели, които проявят спортен дух и се включат във всички предизвикателства на избраната от тях локация, са подготвени специални награди и изненади.
Столична община кани всички деца и семейства да се присъединят към празника
Още от Улицата
БОЕЦ води дело срещу Иван Христанов за отказ на информация, отправи тежки обвинения за „чадър“ над Георги Тахов
Гражданското сдружение твърди, че бившият служебен министър е прикрил данни за договори за над 100 хил. лева и е отказал достъп до обществена информация
„Революция на фламингото“ на Z поколението срещу корупцията и "за" природата разтърси Албания
Луксозен туристически комплекс, финансиран от чуждестранни инвеститори, които според критиците използват фамилията Кушнер–Тръмп като прикритие – попадна под вниманието на разследващите органи. Протестите станаха известни под името „Революцията на фламингото“.
Операция „Тишина“: Зам.-министър изчезна тихомълком от кабинета „Радев“
Атанас Костадинов е един от първите зам.-министри в екоминистерството, назначени в правителството на Румен Радев