Силни ветрове отнесоха покрива й
Ураганен вятър отнесе покрива на хижа „Ком”. Започнало е набиране на средства и доброволци, които да помогнат за ремонта, съобщават от туристическия обект на страницата си във Фейсбук. Ето какво написаха от хижата:
"Скъпи приятели и любители на планината, обръщаме се към всички с Молба за помощ.През изминалата нощ силния вятър вдигна покрива на хижа Ком нова. Всичко това, което виждате, е в последствие от силния порив на вятъра.Молим за помощ, било то финансова или работна ръка, за да покрием хижата! Всеки който има възможност и иска да помогне нека се свърже с нас 0887514777 и 0884842019. Благодарим ви предварително!!! Номера на банковата сметка за финансова помощ е : BG65UBBS72221010056210 Туристическо дружество Берковица ОББ банк."
15 доброволци вече са се отзовали на призива за помощ. Покривът вече е покрит с найлон, има и закупен дървен материал.
Не се знае колко пари ще са нужни за възстановяването на покрива. Сградата не е застрахована.
Още от Улицата
България е сред трите страни в ЕС с най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот
Очакваната продължителност на трудовия живот в ЕС достига рекордните 37,5 години през 2025 г., показват данни на Евростат. България остава сред страните с най-кратък трудов живот – едва 34,6 години, докато Нидерландия е европейският лидер с 44 години.
САЩ с международна инициатива за световна борба с крайнолевия тероризъм
Очаква се днес над 60 делегации от Европа до Азия да присъстват на събитието, озаглавено "Възраждане на политическия тероризъм" и председателствано от американския държавен секретар Марко Рубио
Тържество в Слънчевата зала на НИМ отбелязва 189 години от рождението на Васил Левски
Инициативата е посветена на живота, делото и духовното наследство на Васил Левски и има за цел да отдаде почит към неговата личност чрез среща между науката, културата и обществената памет