19 Май, 2025

Силви Кирилов ще открие първото заседание на новоизбрания парламент

Силви Кирилов ще открие първото заседание на новоизбрания парламент

Снимка: архив

Първото заседание е на 11 ноември 2024 г. от 10.00 ч

Новоизбраното 51-во Народно събрание ще проведе първото си заседание на 11 ноември 2024 г. от 10.00 часа, съобщиха от пресцентъра на парламента.

Събранието се свиква с указ №266  от 5 ноември 2024 г. на президента Румен Радев на основание чл. 75 от Конституцията на Република България.

Съгласно чл. 76 от Конституцията първото заседание на Народното събрание ще бъде открито от най-възрастния присъстващ народен представител. В 51-вото народно събрание това е Силви Кирилов. 

Народните представители ще положат клетва: „Заклевам се в името на Република България да спазвам Конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководя от интересите на народа. Заклех се.“. След полагането й народните представители ще подпишат клетвени листове.

В пленарната зала ще прозвучат химнът на Република България и химнът на Европейския съюз.

По традиция на първото заседание на новоизбрания парламент изявления правят представители на представените в Народното събрание партии и коалиции. След това се предвижда да бъде избран председател на 51-вото народно събрание. Председателят ще поеме ръководството на заседанието и ще произнесе слово. Очаква се депутатите да изберат и заместник-председателите на парламента.
Сподели:

Коментари (0)

Борисов: Държавата ще отпусне пари, за да отпуши транспорта в София

Борисов: Държавата ще отпусне пари, за да отпуши транспорта в София

Лидерът на ГЕРБ определи политиката за даване на средства от централния бюджет за проблемите на Столична община като "неправилна"

Стратегът на Радев: Референдумът за еврото не е  политически PR ход, има други хипотези

Стратегът на Радев: Референдумът за еврото не е политически PR ход, има други хипотези

Президентът може би се позиционира в обществото, но дали това позициониране един ден ще изиграе роля и каква ще бъде тя, ако той реши да влезе в партийната политика, предстои да видим

Вигенин: Нямаме нужда от наборна военна служба, а повече инвестиции и чуваемост

Вигенин: Нямаме нужда от наборна военна служба, а повече инвестиции и чуваемост

Трябва да направим така, че европейската отбранителна индустрия да е достатъчно силна, за да произвежда достатъчно за нашата собствена отбрана, да престанем да купуваме всичко отвъд океана, защото така инвестираме другаде