4 Февруари, 2026

Силвио Берлускони даде положителен тест за новия коронавирус

Силвио Берлускони даде положителен тест за новия коронавирус

Бившият италиански министър-председател и медиен магнат Силвио Берлускони даде положителен тест за новия коронавирус, съобщиха медиите на Апенините, позовавайки се на източници от неговата партия Forza Italia, предава lastampa.it 
Берлускони, който ще навърши 84 години в края на септември, имаше два положителни теста, но "продължава да работи от дома си в Аркоре" близо до финансовия център Милано, "където ще прекара планираната карантина", заявиха източници пред агенция AGI.

"Той е асимптоматичен", каза лекарят му Алберто Зангрило, според всекидневника La Repubblica.

Берлускони беше тестван за първи път на 25 август, след като се завърна от почивка на остров Сардиния, където притежава луксозна къща.

Резултатът беше отрицателен, но той беше тестван отново, след като някои хора с които се срещал на италианския остров, се оказаха с положителни тестове , включително бизнесменът Флавио Бриаторе, бивш управляващ директор на състезателния тим на Бенетон във Формула 1.

Нощният клуб на богаташите "Le Billionnaire" на Бриаторе в Сардиния беше затворен през август, след като няколко служители се оказаха с коронавирус.
Сподели:

Коментари (0)

Руска атака уби двама души в Днипропетровска област

Руска атака уби двама души в Днипропетровска област

Загинаха 68-годишна жена и 38-годишен мъж - в район Синелниковски

САЩ се съгласиха преговорите с Иран да се проведат в Оман вместо в Истанбул

САЩ се съгласиха преговорите с Иран да се проведат в Оман вместо в Истанбул

Техеран иска преговорите да бъдат в двустранен формат - само със САЩ, а не с участието на няколко арабски и мюсюлмански държави

"Хюман райтс уоч": Тръмп превръща САЩ в авторитарна държава,

"Хюман райтс уоч": Тръмп превръща САЩ в авторитарна държава,

Според организацията демокрацията в света се е върнала на нивото от 1985 г., когато Съветският съюз все още е съществувал