28 Март, 2026

Симеонов: Синдикатите използват "прослужено време" за пропаганда, обслужват БСП

Симеонов: Синдикатите използват "прослужено време" за пропаганда, обслужват БСП

Валери Симеонов

Вицепремиерът изтъкна, че не е съгласувал позицията си нито с премиера, нито с ГЕРБ

"Не идвам от приют за безработни, клас "прослужено време" не трябва да има". Това заяви като лично мнение вицепремиерът Валери Симеонов в кулоарите на парламента. Повод на коментара му е искането на бизнеса да отпадне клас "прослужено време" в заплатите на работниците, съобщава news.bg.

Симеонов увери, че тази идея той не е обсъдил с премиера Бойко Борисов и с депутатите от ГЕРБ. "Може би не трябва да имам собствено мнение, като съм вицепремиер?! Или пък - о, какъв ужас, ако моето мнение не съвпадне с това на БСП и на Корнелия Нинова, която не я знам колко стаж има", с лека ирония попита Симеонов.

Според него въпросът за отпадане на клас "прослужено време" трябва да се обсъди в Националния съвет за тристранно сътрудничество (НСТС).

Вицепремиерът критикува синдикатите, които не искат да се срещнат с него по темата.

Раздуват пропаганда, с която обслужват БСП. Да ходят да се срещат с Корнелия Нинова, тяхно право е, отсече Симеонов.

Припомняме, че бизнесът настоява, а синдикатите са категорично против отпадането на добавката за "прослужено време" в заплатата на работниците.

Сподели:

Коментари (0)

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето в България рязко се променя – след кратко сутрешно затишие идват дъжд, гръмотевици и застудяване. Средиземноморски циклон носи нестабилност, валежи и понижение на температурите в цялата страна.

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

На този етап няма недостиг на определени продукти – горива или хранителни продукти, посочи

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Становище на генералния адвокат към СЕС Николас Емилио сочи, че Законът за БНБ не влиза в противоречие с правото на ЕС, което поставя под силна юридическа рамка решението на БНБ да освободи Андрей Гюров от поста подуправител.