16 Април, 2026

Синдикатите на среща с Гюров - обсъждат извънредни мерки заради цените на горивата

Синдикатите на среща с Гюров - обсъждат извънредни мерки заради цените на горивата

снимка: БГНЕС

Служебният кабинет търси адекватна реакция на отражението на ситуацията в Близкия изток върху гражданите и бизнеса у нас

Днес, 26 март, ще продължават разговорите, които правителството провежда за подготвяния пакет от мерки във връзка с цените на горивата у нас.

Служебният кабинет търси адекватна реакция на отражението на ситуацията в Близкия изток върху гражданите и бизнеса у нас. 

На среща днес в Министерския съвет ще се явят синдикатите.

До момента служебният премиер Андрей Гюров е провел срещи по темата с представители на големите търговски вериги, транспортния бранш, банковия сектор, както и с ръководството на Българската петролна и газова асоциация.

Според премиера с мерките ще се избегне затваряне на бизнеси и съкращаване на работници.

След вчерашното правителствено заседание стана ясно, че окончателният пакет от мерки ще бъде готов и обявен до дни.

В сряда правителството задейства компенсаторната мярка от 20 евро месечна помощ за най-уязвимите групи. 

В рамките на повече от три последователни дни средната цена на дизела у нас се задържа 1,60 евро, каквото беше условието за активиране на мярката.

Сподели:

Коментари (0)

Западни медии: Радев може да е дестабилизиращ фактор за ЕС и НАТО. България не отива на нормални избори

Западни медии: Радев може да е дестабилизиращ фактор за ЕС и НАТО. България не отива на нормални избори

„Политико“ припомня позициите му, че Украйна е „обречена“ във войната с Русия и че нарастването на военната помощ от ЕС не предлага изход, а задълбочава конфликта. „Прокремълските симпати

Премиерът: Борбата за честни избори не е работа на една институция, това е отборна игра

Премиерът: Борбата за честни избори не е работа на една институция, това е отборна игра

"Първата стъпка е на гражданите – те подават сигнали, отказват да бъдат част от порочни схеми. Втората стъпка е на МВР, което разследва, събира доказателства и задържа нарушителите", посочи той

Украйна почете Раковски

Украйна почете Раковски

В тази Гимназия, основана през 1858 година,  са учили министър-председатели на България: Александър Малинов и Димитър Греков; генерал-полковници: Даниил Николаев и Георги Тодоров; генерал-лейтенант Иван Колев; учени и преподаватели