Писмото на премиера е адресирано до повече от 30 синдикалисти
Синдикатите на ТЕЦ "Марица Изток 2" отказват категорично среща с премиера акад. Николай Денков в централата на "Мини Марица Изток" в Раднево. Те настояват за среща в парламента с лидерите на управляващата коалиция, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона.
По-рано днес премиерът акад. Николай Денков отправи нова покана за среща към протестиращите миньори и енергетици. Той ги кани на разговор за конкретните стъпки на енергийния преход във въглищните региони Стара Загора, Перник и Кюстендил във вторник, 3 октомври 2023 г., в 11:00 часа в административната сграда на „Мини-Марица Изток“ ЕАД в Раднево.
Писмото, подписано от министър-председателя, е адресирано до повече от 30 представители на синдикатите на национално, регионално и локално ниво в трите области и в предприятията, засегнати от плановете за поетапно излизане на България от въглищната енергетика до 2038 г.
В срещата в Раднево ще участват също министри от правителството, които имат отношение към темата. /БГНЕС
Още от България
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона
Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.
Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?
Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ
Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“