3 Май, 2026

Сиярто повтори теза на Кремъл - обвини ЕС, че иска да свали правителствата в Унгария, Сърбия и Словакия

Сиярто повтори теза на Кремъл - обвини ЕС, че иска да свали правителствата в Унгария, Сърбия и Словакия

Снимка: EPA/BGNES

„Днес е по-ясно от всякога, че в Централна Европа се провеждат експерименти за външна интервенция."

ЕС иска да свали правителствата на три държави – Унгария, Сърбия и Словакия, твърди унгарският външен министър Петер Сиярто, цитиран от БНР. 
По-рано Кремъл отправи аналогични обвинения.

Според Сиярто Брюксел е престанал да бъде „фактор в световната политика“. Като "доказателство" за това Сиярто посочи факта, че представители на ЕС не са били поканени на преговорите в Аляска.

Унгарският дипломат написа във Фейсбук, че това е увеличило натиска върху правителствата, които „подкрепят мира, националните интереси и не се подчиняват на Брюксел“. 

„Днес е по-ясно от всякога, че в Централна Европа се провеждат експерименти за външна интервенция с цел дестабилизиране и сваляне на правителствата, които са против патриотите от словашкото, унгарското и сръбското правителство“, заяви Сиярто.

Той каза още, че председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен открито подкрепя унгарската опозиционна партия Тиса. | БГНЕС 

Сподели:

Коментари (0)

Китай официално „отмени“ санкциите на САЩ срещу своите петролни гиганти

Китай официално „отмени“ санкциите на САЩ срещу своите петролни гиганти

Както пише Bloomberg, това е твърд ход, насочен към смекчаване на последиците от санкциите

Иран: Избират САЩ - дипломация или война

Иран: Избират САЩ - дипломация или война

Техеран продължава да настоява, че няма да води преговори под натиск, но оставя отворена врата за диалог при промяна в политиката на Вашингтон.

Politico: След „победата“ над Иран Тръмп мисли за нова война

Politico: След „победата“ над Иран Тръмп мисли за нова война

По думите му държавният секретар Марко Рубио работи по кубинския въпрос „на много високо ниво“.