23 Декември, 2025

Сираков се жалва на премиера, трябвали пари за козирката на стадион "Арена Георги Аспарухов"

Сираков се жалва на премиера, трябвали пари за козирката на стадион "Арена Георги Аспарухов"

Наско Сираков

Той отново се оплака от финансови проблема в клуб "Левски"

Собственикът на "Левски" Наско Сираков обяви, че клубът иска помощ от държавата за поставяне на козирка на сектор А на ст. "Виваком Арена Георги Аспарухов". За целта той помоли лично премиера Бойко Борисов да се намеси, пише "Сега".

"През лятото говорих с министър-председателя за завършването на стадиона. Пуснахме молба държавата да помогне. "А" сектор не е завършен и има течове при всеки дъжд. Не смятам, че "Левски" заслужава по-малко от "Ботев" (Пловдив) или "Локо" (Пловдив). Не мога да се примиря, че в "Левски" има нещо недовършено. Моля министър-председателя да загаси и този пожар - сумата не е толквоа голяма, за да не можем да си завършим козирката и сектора", заяви Сираков в предаването "Игра в центъра" на "Палмс Бет".

Той се оплака отново от финансовите проблеми в клуба. "Истината е, че "Левски" продължава да боледува, най-вече финансово. Стараем се, стискаме зъби и продължаваме. По никакъв начин не можем да кажем, че сме се спасили и ни предстоят много щастливи мигове. Всеки Божи ден продължаваме да се борим, за да оцелеем. Ако си мислим, че благодарение на няколко договора "Левски" се е спасил - не е така. "Левски" започва всеки месец с 280 000 лева задължения към НАП. Отделно е натрупаното през годините. Миналият месец платихме 158 000 евро на "Рен" неустойка за техен играч, тъй като ни бяха спрели картотекирането на нови играчи. "Левски" трябва да изчисти тинята натрупана през годините. Трябва малко-помалко да погасим задълженията. "Левски" се превърна в синоним за некоректност през годините. Продължаваме да страдаме от това нещо. Хората не вярват, че като правят бизнес с "Левски" ще си получат парите. Трябва това да оправим", допълни президентът на клуба.

Той за пръв път спомена и сумата, която спъва разтрогването на договорите на треньора Петър Хубчев и екипа му, които напуснаха през юни м.г. "Проблемът с Петър Хубчев и щаба му стои, скоро ще го решим. Проблемът е свързан с около 1 милиона лева", призна Сираков. Той разкри и друга основна финансова тежест за клуба: "Работим по продажбата на други играчи. Заплатите на Паулиньо, Робърта и Насиру Мохамед формираха 30% от фонд "Работна заплата" в клуба".

Сираков призна, че очаква още нови играчи в следващите дни. 

Наставникът на "Левски" изрази задоволство от проведения лагер: "Всичко, което планирахме да направим в Хърватия, го сторихме. Колко добре сме свършили работата си, ще видим в мачовете. Работата беше трудна и съм доволен от влагането на футболистите. Доволен съм от тяхното желание".

Сподели:

Коментари (0)

Стефка Костадинова: Как ще ме зачеркват - имам почти 40-годишен световен рекорд

Стефка Костадинова: Как ще ме зачеркват - имам почти 40-годишен световен рекорд

Думите "задраскана от Международния олимпийски комитет" изрече по неин адрес генералният секретар на БОК - Данаил Димов, който коментира ситуацията около Олимпийския комитет след отмяната на едно от делата срещу Костадинова

Фейгин събра погледите в приказно шоу на Ледения парк в София

Фейгин събра погледите в приказно шоу на Ледения парк в София

Българската звезда в световното фигурно пързаляне беше търсена от стотиците фенове за автографи, снимки и селфита. Спиращият дъха спектакъл беше една от последните нейни изяви преди започващите на 6 февруари в Милано Кортина зимни олимпийски игри.

БОК: Стефка Костадинова е вън от списъка на Международния олимпийски комитет

БОК: Стефка Костадинова е вън от списъка на Международния олимпийски комитет

Тя е задраскана от Международния олимпийски комитет, коментира на среща с журналисти генералният секретар на Българския олимпийски комитет Данаил Димов