Децата от домовете за сираци под опеката на отец Иван лагеруват край бреговете на язовир Огоста без придружители.
В 13:30 ч. на 17 юли в импровизираното селище има 35 деца от 6 до 16-годишни. Възрастни няма. Били заминали до село Якимово по работа, обясняват невръстните лагерници.
Условията са пълна свобода – игри, храна, басейн, ако има пари, съобщава Дарик.
Няма хигиенни изисквания, няма режим, няма ограничения, няма лекар. Хладилник също няма, защото приготвената храна се изяжда веднага. Изобщо всичко е точно обратното на това, което трябва да бъде, според наредбата за провеждане на организирано летуване.
Успокоително е, че децата имат телефони и знаят спешния номер 112, ако се случи нещо лошо, не дай Боже. Сигурни са, че имат и аптечка някъде в палатките. Също така имат скалъпена баня, тоалетна и полева кухня, до която се издига грамада чували с боклуци.
Българската православна църква, към която отец Иван принадлежи и е ръкоположен за архимандрит, не се меси много, много в социалните му дела. Свещениците от Монтана не са информирани за спонтанното лагеруване, организирано от техния събрат.
„Църквата не е информирана за инициативата на отец Иван”, уточни архимандрит Антим - протосингел на Видинска митрополия. Той научил за летуването на сираците на брега на язовир Огоста от случайни хора. От регионалната здравна инспекция сформират екип за проверка на лагера, съобщи директорът й д-р Елена Борисова.
Фактор
В 13:30 ч. на 17 юли в импровизираното селище има 35 деца от 6 до 16-годишни. Възрастни няма. Били заминали до село Якимово по работа, обясняват невръстните лагерници.
Условията са пълна свобода – игри, храна, басейн, ако има пари, съобщава Дарик.
Няма хигиенни изисквания, няма режим, няма ограничения, няма лекар. Хладилник също няма, защото приготвената храна се изяжда веднага. Изобщо всичко е точно обратното на това, което трябва да бъде, според наредбата за провеждане на организирано летуване.
Успокоително е, че децата имат телефони и знаят спешния номер 112, ако се случи нещо лошо, не дай Боже. Сигурни са, че имат и аптечка някъде в палатките. Също така имат скалъпена баня, тоалетна и полева кухня, до която се издига грамада чували с боклуци.
Българската православна църква, към която отец Иван принадлежи и е ръкоположен за архимандрит, не се меси много, много в социалните му дела. Свещениците от Монтана не са информирани за спонтанното лагеруване, организирано от техния събрат.
„Църквата не е информирана за инициативата на отец Иван”, уточни архимандрит Антим - протосингел на Видинска митрополия. Той научил за летуването на сираците на брега на язовир Огоста от случайни хора. От регионалната здравна инспекция сформират екип за проверка на лагера, съобщи директорът й д-р Елена Борисова.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци