Международни хуманитарни самолети вече кацаха в Сирия
Сирийските власти обявиха днес, че най-голямото летище на страната в Дамаск ще започне отново да обслужва международни полети от следващата седмица, след като търговските полети бяха спрени при превземането на столицата.
„Обявяваме, че от вторник ще започнем да възстановяваме международните полети до и от международното летище в Дамаск“, съобщи държавната информационна агенция SANA, цитирайки Ашхад ал Салиби, който оглавява Управлението за гражданска авиация и въздушен транспорт.
Международни хуманитарни самолети вече кацаха в Сирия, вътрешните полети също бяха възобновени. /БГНЕС, АФП
Още от Свят
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар
През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии
Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже
Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация.
Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма
„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.