27 Юли, 2026

Сирийските кюрди объркани: Очакваме пояснение от САЩ - ще се изтеглят, или няма да се изтеглят

Кюрдите не са информирани за каквато и да било промяна в американската позиция и са объркани от скорошните изказвания на Джон Болтън

Представителят на сирийските кюрди Бадран Джия Курд заяви, че те очакват пояснение за плановете на САЩ за изтегляне от Сирия, предаде АП.

"Кюрдите не са информирани за каквато и да било промяна в американската позиция и са объркани от скорошните изказвания на съветника на президента Доналд Тръмп по националната сигурност Джон Болтън", каза Курд.

Болтън вчера по време на посещението си в Израел заяви, че американските войски няма да се изтеглят от Сирия, докато екстремистите от групировката "Ислямска държава" (ИД) не бъдат победени и сигурността на кюрдските сили не бъде гарантирана.

Тези думи са в рязко противоречие с обявеното миналия месец от президента на САЩ Тръмп изтегляне на американските войници от Сирия, което първоначално се очакваше да бъде извършено в рамките на няколко седмици.
Сподели:
В Русия парите за войната свършват: Кремъл може да посегне към спестяванията на гражданите

В Русия парите за войната свършват: Кремъл може да посегне към спестяванията на гражданите

Предприемачите, които са успели да запазят компаниите си, са изправени пред сериозно увеличение на данъчната тежест. От 2025 г. данъкът върху печалбата е повишен от 20% на 25%

Зеленски пристигна във Великобритания, за какво ще говорят с новия премиер?

Зеленски пристигна във Великобритания, за какво ще говорят с новия премиер?

По-ранни съобщения гласяха, че новият премиер Анди Бърнам възнамерява да обяви прехвърлянето на Украйна на технологията Stone Cloak

В Исландия тече предсрочно гласуване за референдум за преговори по еврочленството

В Исландия тече предсрочно гласуване за референдум за преговори по еврочленството

Страната вече има достъп до европейския единен пазар чрез членството си в Европейското икономическо пространство (ЕИП), което изисква от нея прилагането на значителна част от законодателството на ЕС

Коментари (0)