Докато руските окупатори умишлено атакуват гражданска инфраструктура и цивилни – високи сгради, родилни домове и исторически паметници – Украинските отбранителни сили систематично унищожават противника на бойното поле, заяви главнокомандващият на украинските въоръжени сили
От началото на контраофанзивата, Украинските отбранителни сили са си възвърнали контрола над приблизително 470 квадратни километра, унищожавайки над 11 000 нашественици
Тази цифра обяви във Фейсбук главнокомандващият на украинските въоръжени сили, генерал Олександър Сирски.
На 23 февруари той съобщи за освобождаването на 400 квадратни километра, което означава, че още 70 квадратни километра са били деокупирани за малко повече от месец.
По думите на главнокомандващия, по време на работно посещение в Южната оперативна зона, той е провел съвещание с командването на украинските настъпателни групировки и командирите на щурмови и въздушно-десантни части.
Както отбеляза главнокомандващият на украинските въоръжени сили, докато руските окупатори умишлено атакуват гражданска инфраструктура и цивилни – високи сгради, родилни домове и исторически паметници – Украинските отбранителни сили систематично унищожават противника на бойното поле.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
В руската Държавна дума поискаха масирани удари не само по Киев, но и по летища и мостове
Слуцки оправдава призивите си с опит да бъдат „спрени влаковете със смъртоносно оръжие от Полша“.Според депутата Кремъл вече няма никакви „червени линии"
WELT: Войната навлиза в нова фаза, в която Русия се страхува от срив на фронта си
Руската армия вече няма явно предимство на фронта и все по-често отстъпва. Ударите по Киев се възприемат от много военни експерти като „акт на отчаяние“
Тръмп: Иран няма да получи облекчаване на санкциите в замяна на отказ от високообогатения си уран
Коментарите му идват в момент, когато Вашингтон и Техеран се опитват да постигнат споразумение за прекратяване на конфликта, който вече три месеца разтърсва Близкия изток