31 Юли, 2026

Сирски загрижен за украинските сили на фронта

Сирски загрижен за украинските сили на фронта
Олександър Сирски

По думите му армията на Украйна ще трябва да мобилизира по-малко хора от очакваното

Русия разполага с шесткратно повече оръжия спрямо украинските сили на фронта, което води до загуби на войници и позиции. Това заявява в интервю наскоро назначеният за главнокомандващ на украинската армия Олександър Сирски, предаде БНР. 

Сирски казва още, че през последните седмици и месеци Русия "използва значително повече авиация, включително насочвани бомбардировки от въздуха". В същото време, той твърди, че след ревизия на ресурсите е станало ясно, че украинската армия ще трябва да мобилизира по-малко хора от първоначално очакваното. 

През декември президентът Володимир Зеленски заяви, че предложението е за до 500 000 допълнителни украинци във въоръжените сили. Сирски обаче не посочи конкретен брой. Той беше назначен през февруари, след като Зеленски уволни ползващия се с популярност Валерий Залужни. 

Междувременно, премиерът на Украйна Денис Шмигал заяви, че руските въздушни удари поставят под "нарастваща заплаха" доставките на електроенергия в страната. Тази нощ Русия нанесе 16 ракетни и над 130 въздушни удара по жилищна и енергийна инфраструктура в централните и южни части на Украйна. Украинската противовъздушна отбрана е унищожила 58 дрона и 26 ракети на Русия през изминалата нощ, обяви командващият ВВС на Украйна. 
Сподели:
Русия удари Харков, украински дронове парализираха петролния гигант "Роснефт" в Рязан

Русия удари Харков, украински дронове парализираха петролния гигант "Роснефт" в Рязан

Рафинерията ще остане напълно затворена за поне две седмици, тъй като технологичното рестартиране на основните и вторичните инсталации изисква значително време

Най-малко 34-ма загинаха при експлозия във въглищна мина в Пакистан

Най-малко 34-ма загинаха при експлозия във въглищна мина в Пакистан

Съвместната спасителна операция продължава, за да бъдат открити и извадени останалите затрупани миньори

Постигнато е споразумение за разоръжаването на „Хамас“ и преход към гражданско управление в Газа

Постигнато е споразумение за разоръжаването на „Хамас“ и преход към гражданско управление в Газа

"Ключът към успеха е в изпълнението и в контрола върху него. Изтеглянето трябва да върви ръка за ръка с разоръжаването", отбеляза върховният представител за Газа Николай Младенов

Коментари (0)